Обираємо планшет — на що звернути увагу?

 

Планшет — компактний девайс, який створений для серфінгу по Інтернету, роботи з текстовою документацією, перегляду відео, спілкування в соціальних мережах, для ігор і прослуховування музики. Його використовують бізнесмени і студенти, школярі та їх батьки, досвідчені користувачі і початківці. Якщо ви купуєте планшет вперше, складно відразу вибрати ту модель, яка підійде під конкретні завдання.

Користувачі зазвичай точно не знають, який саме планшет ipad їм потрібен. Вони не розбираються в функціях і можливостях різних моделей, але хочуть, щоб все відмінно працювало і коштувало недорого.

Підібрати операційну систему

Найбільш поширені три: Windows, iOS і Android.

  1. Планшети на Windows підійдуть тим, хто цурається інновацій, консервативний у виборі, не готовий довго освоювати незвичний інтерфейс. Але ця операційна система (ОС) здасться складною тим, хто звик працювати з двома іншими.
  2. IOS — система, якою оснащені тільки продукти компанії Apple.
  3. Android — прогресивна ОС, оновлення для якої з’являються мало не щотижня. Девайс припаде до душі молоді, яка любить максимально використовувати можливості техніки і працює з десятками додатків.

Досвідчений користувач планшетів назве кілька виробників, які заслуговують на увагу. У списку обов’язково будуть Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi, Lenovo. Більшість брендів оснащує продукцію ОС Android, але Apple зі своєю iOS стоїть осібно.

Розібратися з параметрами дисплея

Спочатку потрібно оцінити співвідношення сторін. Воно буває двох видів — 16: 9 і 4: 3. Якщо планшет частіше буде використовуватися для перегляду фільмів, підійде перший формат. Якщо для серфінгу по Мережі — другий.

Другий параметр — дозвіл екрана. Чим воно вище, тим якіснішим буде зображення. Це стосується будь-якого контенту: текстового, графічного, відео.

Стандартна чіткість для семидюймовий екрану — 1024 × 600 пікселів, для планшета з діагоналлю 9,7 «- 1024 × 768 пікселів. Відео в якості HD 1080 можна отримати лише при дозволі дисплея 1920 × 1080 пікселів.

Вивчити матеріал корпусу

Поширені пластикові та металеві планшети. Перший матеріал легкий, що важливо для користувачів, які планують постійно носити девайс з собою. Щоб планшет не вислизав з рук, деякі виробники наносять на свої моделі напилення Soft Touch.

Металеві пристрої міцніше, довговічніше, надійніше, краще протистоять подряпин і тріщин. Їх мінуси — більшу вагу і слабка чутливість Wi-Fi-передавача. Метал його глушить.

Врахувати ємність батареї

Параметр ємності впливає на тривалість роботи планшета без підзарядки. Якщо пристрій потрібно для перегляду кіно в поїздках, рекомендується ємність в 7000 мА / год. Такі акумулятори є у більшості девайсів з діагоналлю 9,7 дюйма.

У аналогів на 7 дюймів прийнятною вважається ємність в 4 000-5 000 мА / год.

Основні параметри

Звернути увагу на матрицю екрану

Відомо близько десятка видів матриць, але більше поширені три: TN, IPS і AMOLED.

  • TN — найпопулярніша матриця. Дає середні кути огляду, непогану передачу кольору і яскравість. Девайси з TN матрицями коштують відносно дешево.
  • IPS матриці утримують першість в категорії матриць з широким кутом огляду — до 180 градусів, найвищої передачею кольору і яскравістю. Недолік девайсів — висока вартість.
  • AMOLED матриця показує відмінну якість видаваного зображення: по яскравості, колірної насиченості, контрастності, кутах огляду і натурального чорного кольору. Зустрічається зазвичай в планшетах дорогих брендів, тому що коштує дорого.