Обираємо гриль для дому

Стаціонарний і мобільний гриль

Мобільні грилі — це пристрої для епізодичного, а не регулярного використання. Їх зручно брати з собою на пікнік, переносити в тінь або під навіс від дощу на дачній ділянці, віддавати друзям на тимчасове користування і т.п. Переносний гриль барбекю для дачі швидко розпалювати і тушкувати. А в разі необхідності агрегат можна прибрати на зберігання в комору.

Разом з тим мобільність передбачає малогабаритність. Тому кількість страв, які можна буде приготувати за раз, істотно зменшується.

Стаціонарні грилі — це великі агрегати, розраховані на регулярне використання і велика кількість порцій. Компанію з 20 чоловік нагодувати точно вдасться. Конструкція кращим чином сприяє готуванні: робоча зона знаходиться на рівні пояса, є гачки для вилок, щипців, столик і т.п.

Але стаціонарні моделі дорожче мобільних. Такий гриль для барбекю варто купити на сайті https://grillex.com.ua/, якщо готувати на ньому ви будете часто. Хоча б щотижня / дві. А для епізодичного застосування (близько 10 разів на рік) краще придбати переносний пристрій. Немає сенсу переплачувати близько 10 000 заради того, щоб гриль для барбекю покривався на дачі пилом і брудом.

Контактний і безконтактний гриль

Контактний гриль часто має ребра на поверхні. М’ясо набуває характерну корочку і малюнок. Контактні агрегати легко впізнати за зовнішнім виглядом: решітка у формі кола або прямокутника, яка ставиться на ніжки.

Контактних грилів для барбекю буває кілька видів:

Односторонні грилі

Їх також називають відкритими. У таких агрегатів решітка виконана зі сталі або чавуну. Сама конструкція може бути з каменю (такий вид вважають найкращим). Під платформою розташовується джерело спека. У різних моделях робоча поверхня може бути однорідною або комбінованої. Наприклад, поряд будуть розташовуватися ділянки з візерунком, рівною робочою поверхнею і місцем для смаження млинців.

Двосторонні пристрої для барбекю

Ці агрегати часто називають гриль-пресами, Бутербродниці або сендвічница. Для приготування їжі обидві рельєфні боку (кришку і нижню платформу) притискають один до одного. У обох частин ідентична пластина, так що після зіткнення з продуктом виходить рівномірний прогрів з усіх боків. Страва не доведеться перевертати, як в попередньому пристрої.

На такому грилі для барбекю зручно підсмажувати хліб. А в деякі комплектації виробники додають змінні пластини, щоб піч вафлі.

У виробах не з’являється дим під час готування, він виходить тільки при відкриванні кришки.

Комбіновані грилі

У цих пристроях є все краще від попередніх варіантів. Готувати на грилі можна як під кришкою, так і без неї. Фіксувати кришку можна в різних положеннях: щільно стуливши з підставою або відчинивши на 180 градусів. Краще шукати такі моделі зі знімними пластинами, щоб потім було простіше мити.

Електрогрилі-раклетниці

Це унікальний гриль для барбекю, назва якого пішла від швейцарського страви раклет. Рецепт дуже зручно втілювати в конструкції даного типу: відкрита робоча поверхня, невисокі стінки, компактні листи. До ємності однозначно варто придивитися тим, хто любить готувати страви з розплавленим сиром. Комплектацію часто доповнюють спеціальними лопатками для перемішування.

Додамо, що контактні грилі постачають піддоном, який кріпиться внизу підстави. У нього стікає жир і сік з блюда. Закриті моделі оснащують жароміцної рукояткою, щоб не обпалювати руки. З боків і ззаду гриля для барбекю є захист від бризок жиру, що вельми зручно і безпечно.