Нові фізичні навички дитини

Нові фізичні навички дитини здатні змінити реакцію оточуючих. Наприклад, батьки зовсім по-іншому починають реагувати на немовля, яке вже навчилося повзати. Вони починають частіше говорити «ні», прибирають речі із зони досяжності або поміщають дитину в манеж. Такі зміни взаємодії між батьками і дитиною можуть мати як безпосередні, так і довгострокові наслідки для емоційного чи психічного розвитку дитини.

kak-nauchit-rebenka-polzatЦя 6-річна дівчинка ще не дуже впевнено керує велосипедом, але як тільки вона оволодіє цією новою фізичною майстерністю, її життя зміниться, оскільки вона буде пересуватися більш самостійно Ставлення дорослих до дитини в дуже великій мірі визначається привабливістю дитини, її фізичними навичками, а також ростом і загальним виглядом. З привабливими дітьми високого зросту і з хорошою координацією рухів поводяться інакше, ніж з тими, хто непоказний, невисокий або незграбний.

Тренер малої бейсбольної ліги може проявляти більший інтерес до дитини з розвиненою великою моторикою, тоді як вчитель в школі може особливо виділяти дітей з розвиненою дрібною моторикою. Діти, так само як і дорослі, відрізняються за типом статури. В рамках термінології, запропонованої багато років тому, привабливість хлопчиків визначається добре розвиненою мускулатурою і щільною статурою. Такий тип називається мезоморфним типом статури. Ендоморфному (округлому) і ектоморфному (худому) типам віддається менше переваги, причому не тільки дітьми, а й дорослими — цей патерн переваги був виявлений не тільки в Сполучених Штатах, але також серед японських і мексиканських дітей і дорослих Таким чином , індивідуальні відмінності в фізичних патернах або швидкості росту можуть мати значний вплив на ранній досвід дітей.