Ніжна турбота про маленьку дитину

Поява дитини – це незабутній момент в житті кожної людини. Така важлива подія тягне за собою радикальні зміни. Тепер основна увага домочадців зосереджена на новому членові сім’ї. Щоб дитина виросла здоровою, важливо надати їй якісний догляд.

1473087597_peopleПідготовка до появи малюка

Як тільки стало відомо про появу малюка, потрібно ретельно готуватися до його приїзду додому. На самому початку, слід вибрати у будинку зручне місце для колиски. Поруч з нею, підготувати місце для сповивання малюка.

Закупити основні засоби дитячої гігієни:

 

  • вологі серветки різних видів;
  • пелюшки;
  • підгузки та спеціальний крем від подразнення шкіри;
  • вату і вушні тампони;
  • засоби для щоденного купання;
  • марганцівку, спирт і зеленку;
  • дитяче косметичне молочко;
  • посуд для годування.

Якщо все приготувати заздалегідь, то в перший же день появи дитини вдома, не доведеться бігати по магазинах. Цей час краще провести з малюком, який дуже потребує спілкування з батьками. Ласкаві слова, які він буде чути під час купання або годування, благотворно вплинуть на формування його особистості. Спокійна, заздалегідь підібрана музика, створить прекрасну атмосферу любові в будинку.

Харчування – важливий чинник для зростання

В самому початку життя, дитина потребує тільке материнське молоко. Воно містить основні важливі речовини – вітаміни, мінерали, вуглеводи і гормони в достатній кількості. За своїм складом, грудне молоко не має аналогів. Крім того, воно подається в підігрітому вигляді і стерильним методом. Харчування дитини грудним молоком дозволяє встановити психологічний зв’язок між ним і матір’ю. Такі міцні узи, щеплені на початку життя, залишаються міцними багато років.

Протягом перших місяців, дитині достатньо тільки грудного молока. Трохи пізніше необхідно включати в раціон харчування прикорм. Для початку це може бути пюре з фруктів або овочів. Зважаючи на важливість цього процесу, необхідно пам’ятати прості правила прикорму. Головна умова прикорму – не давати малюкові в один день різні види нової їжі.

Поступове знайомство з різноманітністю їжі

Ще одне правило прикорму – не поспішати. Спочатку можна приготувати пюре з яблука . Багате на вітаміни яблучне пюре, благотворно впливає на процес травлення. Перший раз спробувати нову страву, малюк може лише крапельку. Кожен день, поступово збільшуючи дозу прикорму, дитина привчається до фруктового пюре. Наприкінці місяця, вона зможе з’їдати одне яблуко в день. Таким же чином, слід привчати дитину і до інших видів їжі.

Найкращий час для прикорму – це період від 5 до 6 місяців. Саме тоді діти особливо потребують нової їжі. Якщо цей час упустити, то може виникнути харчова алергія.

Важливо, перед початком прикорму отримати консультацію у дитячого лікаря-педіатра. Він надасть інформацію, враховуючи особливості малюка. Таким чином, виявиться ніжна турбота батьків до своєї дитини.