Ниркова колька

Близько 75% тих, хто страждає на сечокам’яну хворобу, про ниркову кольку знають, на жаль, не з чуток. Як правило, повторні напади відвідують людина вже через три роки! Як запобігти розвитку цього хворобливого стану?

 

 

День починається, як правило, — чашка улюбленої кави. Після кави — легка зарядка … І раптом, під час нахилу, різкий біль в попереку! Страшна, пронизливий біль! А потім, як в тумані, «швидка», тривожні лікарі і … діагноз.

 

 

yak-rozpznati-lkuvati-nirkovu-kolku_811

Передумови до виникнення ниркової коліки помітити не можна. Справа в тому, що камінь різко перекриває сечовід, порушуючи відтік сечі. Застій сечі викликає збільшення нирок, порушення їх функцій і нормального кровопостачання. Через ці змін і виникає сильний, нестерпний біль.

 

 

Ниркова колька у чоловіків буває в 4 рази частіше, ніж у жінок. Від нападів частіше страждають люди, які ведуть малорухливий спосіб життя, зловживають алкоголем, а також любителі смачно поїсти.
 

В складних випадках проблеми з нирками викликають і нетримання. Для цього на сторінці tualet/tualetnye-stulya можна придбати крісло-туалет, яке допоможе широкому колу людей.
 

Безумовно, на ступінь ризику утворення каменів в нирках впливає і спадковість. Крім того, розвиток ниркової кольки може бути спровокований різким рухом, недотриманням дієти і іншими факторами.

 

 

Крім больових відчуттів, ниркова колька небезпечна своїми ускладненнями, зокрема, гострою або хронічною ниркової недостатністю, гнійним розплавленням нирки і зараженням крові.

 

 

Всі, хто хоч раз переніс ниркову кольку, говорять про неї із жахом. А тому, щоб попередити чергові муки, слід негайно позбутися каменів.

 

 

Перш за все, необхідно з’ясувати, чи утворилися в нирках нові камені і пісок. Це визначають, проходячи спеціальне дослідження. Наприклад, УЗД покаже не тільки кількість каменів, а й їх розташування. До речі, норма і розшифровка УЗД нирок може сказати не тільки про наявність чи відсутність каменів в нирках, а й про загальний стан нирок. Далі медики, оцінивши розмір каменів, призначать відповідне лікування. Камені діаметром менше 1 см усуваються шляхом тривалого консервативно-профілактичного лікування. Щоб видалити каміння побільше, застосовуються, як правило, оперативні методи.

 

 

На жаль, сучасні консервативні засоби не завжди ефективно розчиняють вже наявні камені і пісок, і в більшій мірі підходять для профілактики нових утворень. Оперативне ж втручання показано далеко не всім. Крім того, у майже 40% людей, які перенесли операцію з дроблення, камені в нирках утворюються знову.