Неприємний запах з рота: вирішуємо проблему багатьох дітей

Проблема з неприємним запахом з рота у дорослих вже не нова і методи боротьби добре вивчені. Інша справа, якщо з даної неприємністю стикаються діти. Ситуація постає дуже гостро, коли інші дітки помічають і прямо говорять про проблему дихання самому малюкові — в цьому випадку у дитини зі слабкою психікою може виникнути певний комплекс.

0-20-e1528712424971 (1)Як діяти?

При появі несвіжого запаху з рота у малюка ні в якому разі не можна запускати ситуацію — лікування повинно бути швидким і ефективним. На жаль, виявити проблему не завжди виходить відразу. Найгірше, що дитина дізнається про проблему, коли про неї їй хтось заявляє в обличчя. Але ж діти постійно мають потребу у спілкуванні, вони не можуть чекати. Постійні «гостроти» з боку однолітків можуть негативно позначитися на психіці, і цього не можна допускати.

У чому можуть полягати причини неприємного запаху у дитини?

В принципі, причини не сильно відрізняються від тих, які притаманні дорослим людям. Зокрема, неприємний запах може стати наслідком вживання деяких напоїв або їжі. Найгірше на диханні позначається перебір з такими продуктами, як часник і цибуля. Крім цього, до «небезпечної» їжі можна віднести сир, деякі соки, а також кукурудзу.

Доцільно, щоб діти кожен день чистили зуби. За цим необхідно невпинно стежити, щоб дана дія увійшла у звичку. Якщо чистка проводиться нерегулярно, то поява неприємного запаху є дуже ймовірною. Краплі в ніс при алергії і простудних захворюваннях також можуть зіпсувати свіжість подиху дитини. До причин можна віднести сильне хропіння або постійне дихання через рот.

Що робити?

Для початку потрібно заспокоїтися, адже неприємний запах не є наслідком будь-якої небезпечної хвороби. Проведені дослідження показали, що найчастіше цей симптом викликаний надмірною сухістю слизової в носовій або ротовій порожнині дитини.

Дуже важливо звернути увагу на раціон малюка. Не потрібно подавати йому гострі страви, або ж страви з великою кількістю сиру або часнику. Як уже згадувалося, необхідно спостерігати за регулярністю чищення зубів. Щоб привчити малюка до даної нескладної маніпуляції, необхідно сходити разом з ним в магазин і вибрати щітку, яка йому сподобається. Аналогічним чином можна підібрати і зубну пасту. При цьому бажано купувати вироби для дітей.

Необхідно періодично відвідувати стоматолога бажано хорошого і перевіряти стан зубів і ясен в роті. Якщо своєчасно усувати інфекції ясен і лікувати карієс, то проблем з неприємним запахом може і не виникнути. Коли самостійно вирішити проблему не виходить, можна запитати поради у стоматолога — він обов’язково підкаже вихід.

Головне в рішенні проблеми неприємного запаху у дитини — терпіння і розуміння. Якщо з диханням є проблеми, то дитина може зніяковіти і назавжди запам’ятати образу. Важливо врахувати, що для багатьох людей несвіжий запах з рота стає частиною життя. Але якщо знайдено джерело «аромату» і батьки не перестають боротися за здоров’я дитини, то про неприємний запах згодом можна буде забути назавжди.