Небезпека стресу в період очікування дитини

Чекаючи на дитину, жінка стає дуже вразливою до зовнішніх подразників і досить чутливою. Стреси, яким піддається майбутня мама, негативно позначаються не тільки на її здоров’ї та самопочутті, а й на розвитку її малюка.
Screen-shot-2013-07-16-at-7.24.58-PM

Щоб дитина народилася здоровою, її мама повинна берегти себе під час вагітності, не піддаватися надмірним психічним і фізичним навантаженням. Не потрібно відчувати острах піддатися негативним емоціям. Щоб уникнути цього стану, слід частіше уявляти собі вже народженого малюка і те щастя, яке майбутня мама буде відчувати, доглядаючи за ним. Така методика допоможе впоратися з негативними емоціями і подолати зайве хвилювання. Також слід вести записи свого психоемоційного стану, відчуттів і т. д.

Сильні стреси і переживання негативних емоцій мамою призводить до того, що у неї народжується слабкий малюк, який має низьку масу тіла, порушення в роботі нервової і серцевої систем. У ембріона немає захисних реакцій, які допомогли б йому впоратися з нервовим навантаженням. Через плацентарний бар’єр гормони легко проникають і негативно впливають на його розвиток.

Немовлята, які мають низький імунітет, народжуються у жінок, які постійно піддавалися стресовим ситуаціям під час очікування дитини. Також у них з часом можуть з’являтися проблеми з поведінкою, вони не здатні протистояти стресам, часто бувають дратівливими і нервовими.

Щоб цього не сталося, потрібно частіше співати своєму ще не народженому малюкові колискові пісні і розмовляти з ним, заспокоювати його, слухати розслаблюючу приємну музику і представляти свою дитину найрозумнішою і дуже талановитою. Це допоможе привести в рівновагу нервову систему матері, а також позитивно впливає на дитину, яка ще знаходиться в материнській утробі.

У стресових ситуаціях майбутня мати повинна постійно нагадувати собі, що її головний обов’язок полягає в захисті малюка від негативних впливів, їй необхідно швидко заспокоюватися. Це можна зробити, просто поговоривши зі своєю дитиною.