Навіщо потрібно гуляти з дітьми?

Проводити вільний час з дітьми можна не тільки у своїх чотирьох стінах. Повне уявлення про світ навколо показати вдома просто неможливо. Гуляючи з малюком на вулиці, можна захопити його увагу різними навчальними іграми, які розкриють для нього навколишній світ. І в подальшому, це може допомогти у вихованні дитини.

Cute little boy in a spring park

Прогулянка може дарувати море радості, крім того, перебування на свіжому повітрі — це одна з головних вимог маленького організму. Якщо прислухатися до шелестіння листя, то можна почути, як змінюється напрямок і сила вітру. В результаті ми чуємо «голос» природи, яким ми можемо насолоджуватися. Зима і літо, весна і осінь, змінюючи один одного, радують погляд оновленням світу навколо, зміною їх фарб і форм. Можна знайомити дитину з запахом дощу, з ніжними весняними променями сонця, з почуттям прекрасного. Потрібно навчити малюка радіти тому, що знаходиться прямо під ногами, і тоді кожен моціон стане здаватися самою захоплюючою подорожжю, яка таїть в собі багато непередбачених відкриттів.

Щоразу потрібно обговорювати з дитиною всі спільні знахідки і досягнення. Потрібно розповідати малюкові про те, що і як влаштовано, як і коли цвітуть квіти, коли з’являється перша зелена трава, говорячи в той же час про все почуте і побачене. Можна отримувати насолоду від тиші, мовчки походивши по полю або лісу, не обговорюючи саму прогулянку і зроблені на ній відкриття. Замість обговорення можна попросити дитину намалювати найяскравіші моменти прогулянки.

Щоб урізноманітнити прогулянку, спостереження за природою можна розбавити якимись цікавими завданнями. Наприклад, спочатку можна попросити дитину знайти квітку або плід, поступово ускладнюючи завдання. Придумати такі завдання неважко й самому, проте можна використовувати і спеціальні навчальні матеріали, які дуже просто знайти в будь-якому книжковому магазині. Варто пам’ятати, що завдання не повинні бути нездійсненними для малюка, або навіть складними.