Навіщо потрібні майстер-класи з рукоділля?

Як відомо ще з давніх часів рукоділля займало дуже важливу роль в житті людини. Наші предки руками створювали всі побутові предмети, ткали одяг, вирізали з дерева меблі, з глини виливали посуд. Зараз же в століття високих технологій все це замість людини роблять машини, завдяки чому наше життя стало простішим. Але, тим не менш, існує так само поняття авторська або ексклюзивна річ, багато колекціонерів готові віддавати величезні гроші, лише щоб поповнити свою колекцію такою річчю ручної роботи.

imagesТворчі професії не перестали бути в тренді, просто функціональне призначення змінилося, тепер же майстри і умільці винаходять свої шедеври не для повсякденного користування, а для виставок і поповнення музеїв. Винятком може бути авторський одяг, які творять дизайнери.

Також можна цьому навчитися і самому. Під час відвідування майстер-класу з рукоділлю майстри діляться секретами своєї творчості, навчаючи створенню авторських речей. Наприклад, майстер-клас по створенню авторських прикрас, де жінки, а буває і чоловіки, самостійно збирають сережки, намиста, кільця з різних матеріалів. Дуже часто ювелірна справа — це саме чоловіче заняття, точність і тонкість відтворення необхідних дій для досягнення максимально акуратного і химерного ефекту у виробі.

Рукоділля і для дітей відіграє важливу роль, особливо в ранньому дитинстві, коли дитина розвивається і пізнає світ. Завдяки творчим заняттям і майстер-класам у неї розвивається моторика рук і пальців, координація рухів, а також фантазія і образне мислення. Для дівчаток творчість розвиває почуття смаку і поєднання матеріалів між собою.

У дитячому садку і школі дуже часто проводять розвиваючі уроки для дітей. В школу навіть запрошують спеціально майстрів, які більш професійно зможуть розповісти дітям про рукоділля.

Іноді навіть діти вже з шкільного віку знають, ким вони хочуть бути і тренують свої навички.

Для розвитку, як для дітей, так і для дорослих, також корисно відвідувати різні виставки і музеї, де професіонали і видатні художники, майстри і дизайнери виставляють свої роботи на загальний огляд. Особливо добре ходити в музеї, де можна дізнатися про історію виникнення мистецтва, таким чином, заглиблюючись в суть і розширюючи своє сприйняття і розуміння предмета.

Часто майстер-класи проводяться на самих виставках, де можна познайомитися з видатними майстрами і зрозуміти не тільки тонкощі їх роботи, а й склад характеру і психологію особистості. Адже щоб стати знаменитою людиною, необхідно не тільки бути талановитим, але і прикладати багато зусиль для роботи над самим собою.