Навіщо потрібна синька для білизни?

Синька — це перевірений часом засіб з крохмалю і барвника. З ним добре знайомі наші бабусі, які додавали його і в побілку і під час полоскання білизни. Для чого корисна синька і як її правильно використовувати?

sinka-dlja-belja-3Варіанти застосування:

 

  • Щоб прибрати жовтизну з білої постільної білизни і рушників.
  • Щоб освіжити вироби блакитного і синього кольору.
  • Для додання приємного відтінку тюлі, скатертинам та іншим виробам.
  • Для підфарбовування речей, наприклад, блакитних джинсів.

Класичний варіант синьки, який можна заказать в один клик на сайте Sevenmart — це порошок, який потрібно розводити у воді до повного розчинення і отримання розчину потрібної концентрації.

Більш зручна у використанні синька на водній основі. Вона вже розведена і дуже концентрована, тобто економна у використанні. Для легкого підсинювання достатньо додати 10 крапель на літр води при ручному полосканні або під час машинного прання.

Як правильно використовувати синьку?

Яким повинен бути порядок дій, щоб вручну освіжити білизну або одяг за допомогою синьки:

 

  • Спочатку виперіть річ звичайним способом і добре прополощіть.
  • Наповніть ванну водою до рівня, необхідного, щоб повністю занурити білизну.
  • Розведіть синьку (порошок або розчин) у воді, відповідно до інструкції на упаковці. Не повинно залишитися ніяких згустків фарби.
  • Занурте білизну у воду і потримайте кілька хвилин.
  • Відіжміть речі і розвісьте для просушування.

Від тривалості процедури залежить ступінь інтенсивності фарбування. Так, для легкого підсинювання вистачить 5-10 хвилин. Якщо ж ви хочете надати насичений колір джинсам, замочіть їх у розчині на 2 години.

Можна використовувати синьку і в пральній машині. Про це повинно бути вказано в інструкції до агрегату. Для освіження білизни додайте готовий розчин прямо в барабан перед циклом полоскання.

Для фарбування використовується режим інтенсивного тривалого прання з високою температурою (близько 90 градусів). Після машину необхідно очистити від барвника, запустивши полоскання вхолосту, а після протерти барабан насухо.

Щоб результат фарбування був більш стійким, прополощіть джинси у воді, підкисленій оцтом або лимонною кислотою. Але при кожному пранні колір буде поступово бліднути, так як синька — це не стійкий барвник. Тому процедуру періодично доведеться повторювати.