Навіщо потрібна медична довідка водію?

Думаємо, що кожному з нас знайомий такий термін, як водійська медкомісія. І якщо ви вирішили ознайомитися з цією статтею, значить, ваше життя пов’язане з автомобілем, а значить, дане поняття вам не тільки є відомим, але і ви бажаєте дізнатися про це більше. Що ж, ми з радістю надамо вам таку інформацію.

435_originalВ яких випадках водію знадобиться медична довідка?

В першу чергу, без довідки ви не отримаєте водійське посвідчення. У разі, коли ви знаходитесь на підготовчій стадії до участі в дорожньому русі, освоюєте навички водіння транспортним засобом, то ця довідка, вам знадобиться, в тому числі, щоб скласти іспити, і згодом отримати права на керування автомобілем. Як би це банально не звучало, якщо довідки не буде, ви не будете допущені до іспитів.

Крім усього іншого, медична довідка вам буде потрібна навіть тоді, коли ви будете проходити перепідготовку, щоб управляти іншими транспортними засобами.

З цих причин, отримання водійських прав будь-якого напрямку: посвідчення міжнародного плану, відновлювальні процеси в разі втрати або факт повернення після того, як закінчився термін позбавлення посвідчення на керування транспортним засобом — все це є неможливими, якщо у вас немає спеціальної водійської медичної довідки, тому купить мед справку для гибдд буде правильним рішенням.

Видається довідка строком на три роки. І якщо термін не підійшов до кінця, а ви потребуєте отримання нового посвідчення водія, то у вас є право пред’явити медичку довідку, яка у вас на руках.

Чи знадобиться довідка в разі проходження ТО?

В даному випадку, не потрібно мати довідку. Ще недавно, під час проходження техогляду, наявність медичної довідки було обов’язковою, так само як і посвідчення водія. Станом на сьогодні, можна обмежитися паспортом, довіреністю на управління авто (якщо ви не власник авто), а також свідоцтвом про те, що транспортний засіб зареєстровано.

Чи повинна медична довідка завжди бути при вас?

Не повинна. У списку необхідних документів при водію медична довідка відсутня. А це говорить про те, що у ваші обов’язки не входить постійне носіння довідки з собою, тоді як органи державної влади не мають ніяких прав її безпричинно вимагати.

Сподіваємося, що ми надали вам повноцінну інформацію про медичну довідку, і вона допоможе вам у майбутньому.