Навіщо потрібна маска для сну?

Сон — життєво необхідна річ для кожної живої істоти на землі, включаючи і людину. Людина, у якої хороший сон, відчуває себе добре. Вона завжди бадьора і здорова, в порівнянні з людиною, якій сну не вистачає. Щоб зрозуміти, яку функцію виконує маска для сну потрібно спочатку розібратися в тому, як наш сон взагалі працює. 

5af2e2697cb193111c65a659f74f629bНасправді сон не завжди несе тільки позитивні функції, тут вся справа в гормоні під назвою мелатонін. Він виступає як регулятор добових біоритмів, вночі і вдень його вміст у крові різниться. Тобто, з 00:00 год до 6:00 год вироблятися гормонів буде більше, ніж вдень.

В першу чергу маска для сну потрібна людям, що живуть у великих містах. Світло машин, ліхтарів, яскравих вивісок і т.п. сильно скорочує шанси на здоровий сон. Здавалося б, людина не сильно то і зауважує такі світлові подразники, як вони взагалі можуть перешкодити сну? Але насправді — світло від одного вуличного ліхтаря дуже швидко потрапляє в сітківку ока і замість відпочинку мозок починає переробляти цю інформацію, мозок підсвідомо працює всю ніч і людина не висипається. Як підсумок — мелатонін або взагалі не виробляється, або виробляється в жахливо невеликій кількості, якої організму не вистачає. При такому розкладі подій ні про який здоровий сон не йдеться.

Мелатонін часто називають гормоном «молодості і довголіття», він регулює ендокринну систему, та й взагалі виконує ще безліч різних функцій. Він є хорошим антиоксидантом, зміцнює імунну систему, уповільнює процес старіння, запобігає розвитку пухлин, а також допомагає звикнути до зміни часових поясів.

Якщо в кімнаті, де спить людина є джерело світла, то мелатонін вироблятися не буде! Людина прокинеться  млявою і дратівливою. Якщо тривалий час спати зі світлом, то це переросте в проблеми зі здоров’ям, а також в хронічну втому.

Маска для сну — дуже корисна річ в наш час, яка дозволяє підтримувати здоровий сон у великих містах. Плюси її в тому, що метод цей загальнодоступний, який може собі дозволити кожен житель мегаполісу.