Навіщо потрібен стерилізатор для пляшечок?

Материнське молоко — дуже корисна, поживна і стерильна їжа для малюка. І поки мати годує його грудьми, їй не потрібно турбуватися про те, наскільки стерильно отримується дитиною харчування.

2344_ladydiary.ru_1Однак, буває, що у жінки виробляється недостатня кількість молока або ж воно зовсім відсутнє. Причини можуть бути різними — хвороба, післяпологовий стрес, депресія, недостатнє і нераціональне харчування. У таких ситуаціях вихід один — догодовувати малюка (недостатнє вироблення молока) або ж перевести його на штучне вигодовування (відсутність молока).

Як відомо, ризик харчового отруєння і розвитку інфекційних захворювань особливо великий у перший рік життя немовляти. Причина тому — повільний розвиток мікрофлори кишечника дитини. І якщо при грудному вигодовуванні про стерильність говорити не доводиться, то при штучному вигодовуванні це питання виходить на перше місце. Причому, стерилізувати потрібно не тільки пляшечку для годування, але і соску.

Найпростіший спосіб стерилізації — кип’ятіння. Так робили наші мами, бабусі і прабабусі. Від вас не потрібно ніяких матеріальних витрат. Візьміть чисту каструлю, налийте туди води, доведіть до кипіння, опустіть в киплячу воду соски і пляшечки, витримайте на вогні ще 10-15 хвилин. Після закінчення цього часу вийміть їх за допомогою шумівки або ложки. Точно також можна стерилізувати пляшечки в мікрохвильовій печі. Деякі батьки проводять стерилізацію в духовій шафі. Але тут потрібно пам’ятати про те, що таким способом можна стерилізувати соски, а пляшечки (виняток — скляні) псуються після такої теплової обробки.

Втім, позбавити себе від зайвих проблем, а також заощадити час і сили можна, якщо купити стерилізатор для пляшечок. Прилад, призначений для очищення дитячого посуду і знищення хвороботворних бактерій, які є головною причиною розвитку дисбактеріозу.

Сучасні виробники випускають різні стерилізатори:

електричні парові стерилізатори. Складаються зі спеціального відсіку для пляшечок і і резервуара для води і працюють від електричної мережі. Можуть вміщати до 8 стандартних пляшечок і 4 пляшечок з широкою шийкою;
стерилізатори для мікрохвильової печі. Являють собою спеціальну ємність (повністю герметичну), куди заливається вода і поміщаються пляшечки (як правило, до 4 штук);
підігрівачі-стерилізатори;
стерилізатори-пароварки;
ультрафіолетові стерилізатори для пляшечок;
парові центри, що поєднують в собі стерилізацію, функцію пароварки і підігріву.

 
Який спосіб стерилізації пляшечок і сосок вибрати — вирішувати, звичайно ж вам. Зрештою, тут багато що залежить і від фінансових можливостей батьків. Але якщо ви хочете позбавити себе від зайвих турбот, звільнивши більше часу для спілкування та ігор з вашим малюком, покупка стерилізатора для пляшечок стане для вас відмінним рішенням.