Навіщо людині потрібні вії?

Довгі та густі вії – мрія багатьох жінок. Так, вони дійсно роблять погляд більш виразним та привабливим. Але основна функція вій – це захист очей від можливого забруднення та механічних пошкоджень. Докладніше про те, навіщо потрібні вії, ми розповімо в цьому матеріалі. 

Вії розташовуються у два ряди по вільному краю повік у людини. Позаду них розташовуються отвори сальних залоз, які ще називають мейбомієвими. Ці залози знаходяться в щільній сполучній тканині всередині повік. Вія в середньому живе 90 днів, після чого випадає.

Будова вій

Кожна волосинка складається з двох частин — стрижня та кореня. Корінь знаходиться під шкірою, а стрижень знаходиться зовні. Друга назва кореня – це цибулина, вона розташовується на глибині двох міліметрів. Саме з цієї глибини й ростуть молоді вії.

Навколо цибулини знаходиться фолікул, у дно якого відповідно вставлений шкірний сосочок. За допомогою нього вія отримує кисень та живлення. На цибулину розташовується пучок гладких м’язів, у функції якого входить опускання та підняття волосків. На поверхні шкіри розташовуються 2-3 сальні залози.

Вія ділиться на кілька частин:

 

  • Стрижень — це видима частина вії, в її розрізі знаходиться кутикула, корковий шар і серцевина.
  • Серцевина – речовина, у складі якої знаходиться кератин (білок).
  • Корковий шар. Він складається з ороговілих клітин, які надають міцності.
  • Кутикула. Вона складається з кількох тонких шарів клітин. Основна функція кутикули — надання віям міцності та їх захист від шкідливого впливу.

Функції вій

Як уже говорилося вище, основна їх функція — це здатність оберігати наші очі від попадання в них пилу, бруду, піску, великої кількості води. Вії дуже міцні за структурою, оскільки на 97% складаються з білка. Вони мають чутливість до дотиків, тому часто при попаданні пилу або комах очі рефлекторно закривається.

Ще одна не менш важлива їх функція — це допомога у фокусуванні шляхом блокування частини пучків світла, які б накладалися один на одного на сітківці, роблячи зображення розмитим.

Також вії здатні захищати очі від потоків повітря. Тим самим вони не тільки захищають зорові органи від попадання бактерій та вірусів, а й запобігають висиханню оболонок очей. На думку вчених, вони зменшують випаровування вологи та осадження частинок до 50%. Саме такий результат показало дослідження, яке проводилося у Технологічному інституті Джорджії у місті Атланті. Також на думку вчених, для максимального захисту очей без шкоди якості зору вії повинні становити одну третину від ширини ока.