Навіщо готувати їжу вдома?

З давніх-давен приготування їжі вдома було традиційною справою. Готувати чи ні, ніхто не замислювався, просто варили, смажили, пекли і т. д. Було дуже смачно. Їжа в їдальнях невигідно відрізнялася від приготовленої вдома. Зараз працює величезна кількість кафе, закусочних, ресторанів і барів. І все ж багато людей, як і раніше віддають перевагу домашній кухні. Зрозуміло, справа не тільки у витратах, не кожному по кишені щодня обідати в ресторанах. Їжа, приготовлена на власній кухні, відрізняється завжди особливим запахом і смаком, непередаваним ароматом. Мабуть, у страви, крім окремих інгредієнтів, кожен кухар вкладає власну теплоту рук і душі. 

woman-pixabay-1Багато людей виходять із ситуації, наймаючи домашнього кухаря або прислугу, інші готують прості страви вдома, а більш вишукані їдять в кафе або ресторанах. Деякі жінки за довгі роки готування їжі вдома втомилися щодня це робити, вони рідко роблять складні страви в повсякденній суєті, а залишають свої таланти для великих свят.

Однак молоді люди, студенти, за роки навчання втомилися від казенної їжі, їм хочеться смачних домашніх пирогів, простих смажених котлет або звичайної картоплі.

Особливою популярністю в суспільстві користуються домашні заготовки. Якими б смачними не були магазинні огірочки або салати, ніколи вони не зрівняються з домашніми. Їх не складно готувати, достатньо нарізати овочі і термічно обробити заготовку. У домашніх заготовках немає шкідливих консервантів, вони піддаються мінімальній термічній обробці.

Сучасні торговельні точки виглядають зовсім не так, як кілька десятків років тому, в них багато незвичайних заморських продуктів, з якими ще не всі знайомі. Однак нові продукти значно розширюють звичний набір продуктів, збільшують і урізноманітнюють раціон харчування. Наприклад, манго, авокадо, креветки стали традиційними на наших столах.

В останні роки деякі люди стали захоплюватися сироїдінням, причому багато людей зовсім відмовилися від звичної їжі. Не для всіх підходить такий раціон харчування, багатьом за медичними показаннями. Сира їжа, особливо овочі і фрукти дійсно дуже корисні, їх не можна порівнювати з обробленими компотами або запіканками, але в сирих продуктів немає тих елементів, якими насичена білкова їжа. У них відсутні і жири, які так необхідні нашому організму. Сама повноцінна їжа — збалансована, в якій є і вітаміни, і білки, і жири. Можна багато їсти і сирих овочів і фруктів, корисно вживати пророщені зерна в будь-якому віці. Головне, щоб їжа приносила задоволення і була корисною для здоров’я.