Навіщо дітям потрібні іграшки?

«Мама, я так хочу он ту іграшку» — батьки часто чують подібну фразу.

Але чи важливі іграшки для дітей?

Чи справді вони допомагають розвитку малюків?

І наскільки реально виховати дитину без іграшок?

Чому іграшки важливі для дитини

Варто відразу сказати: без іграшок від https://laflor.kiev.ua/ дитина не зможе повноцінно розвиватися. Вони необхідні для пізнання світу, знайомства з речами і предметами — повсякденними і незвичайними. Крім того, через іграшки в дитині можна виховати певні риси характеру. Щоб виховати повноцінну особистість, варто ретельно вибирати розвиваючі головоломки, різноманітні іграшки з незвичайними можливостями.

6237b9943bcb0eb1dcf6fbdae46bed2768b38dcbЗавдяки іграшкам у дитини розвивається уява і дрібна моторика, пробуджується активність. Крім того, іграшки спонукають дитину до спілкування з іншими дітьми, розвитку соціальних навичок, здатності до навчання, інтелекту. В процесі моделюються сцени дорослому житті, допомагають малюкам визначити і зрозуміти своє місце в світі і суспільстві. Розвиваючі ігри, наприклад, кубики з дерева, допомагають дитині вивчити кольори, форми, алфавіт, цифри, підготуватися до походу в дитячий садок і школу.

Щоб направити енергію дитини в потрібне русло, важливо правильно вибрати «супутника». Рекомендуємо надавати перевагу корисним іграшок та ігор з натуральних матеріалів, наприклад, дерева.

Багато іграшок — погано чи добре?

Безліч ляльок, машинок, кубиків, «пискавок», лялькової меблів — не рідкість у багатьох сім’ях. Батьки підкоряються прохань (а іноді і вимогам), купуючи часто непотрібні і навіть небезпечні іграшки, аби «дитина заспокоївся». Насправді це невірна стратегія.

Причому страшний саме надлишок. Якщо дитині чогось не вистачає для гри, він починає використовувати уяву, створюючи іграшки з підручних засобів. Розвивається творча жилка, відкривається світ фантазії — і це допомагає дитині розвиватися. Але як визначити той самий поріг, коли недолік перетворюється в надмірності?

У віці 2-3 місяців дитині достатньо кількох яскравих, кольорових іграшок-брязкалець. Можна підвісити їх прямо над ліжком або купити спеціальні підвіски з фігурками різних форм і кольорів.

До 5-6 місяців дитина зазвичай повзає. Щоб допомогти йому і перетворити руху в захоплюючий процес, можна купити спеціальний ігровий килимок, а також іграшки, що видають звуки. Це створить додатковий стимул для малюка.

До року малюк починає робити свої перші кроки. У цьому йому допоможуть рухомі іграшки, а також іграшки у вигляді тварин, також видають звуки. Можна також купити каталку, колясочку або велику, але легку машинку.