Навіщо дитині потрібні сонцезахисні окуляри?

Лікарі-офтальмологи в один голос стверджують, що захищати очі дитини від небезпечного сонячного випромінювання необхідно з самого раннього віку, адже таким чином можна запобігти виникненню багатьох проблем із зором. Але чомусь батьків дуже легко налякати тільки такими фразами, як «опік сітківки», а про те, що вплив ультрафіолетових променів впливає на поступове і неминуче зниження гостроти зору, мало хто замислюється. Причому така проблема існує не тільки в Україні. Кілька років тому в США проводили опитування, яке показало, що понад 80% людей прекрасно інформовані про шкоду ультрафіолету для шкіри, а ось про шкоду ультрафіолету для очей знають тільки 6%. Тим часом, дитячі сонцезахисні окуляри необхідні нам з дитинства так само, як і крем для засмаги.

12331_maxУльтрафіолет і очі дитини

У кожного з нас є свій персональний УФ-фільтр — це наш кришталик. Але захищаючи сітківку, кришталик весь удар приймає на себе, поступово втрачаючи свою первісну еластичність. Кришталик дитини пропускає більше ультрафіолету. У 30-ти річної людини, наприклад, сітківки досягає близько 10% ультрафіолетового випромінювання, а у 10-ти річної дитини — до 75%.

До того ж, негативний ефект впливу ультрафіолету на очі людини має властивості накопичуватися, поступово викликаючи різні патології. Інтенсивність впливу ультрафіолету на ніжні очі дитини збільшує ризик саме раннього розвитку патологій.

Захистивши очі своєї дитини від небезпечного сонячного випромінювання, ви зможете легко запобігти виникненню багатьох проблем із зором.

Коли дитині необхідні сонцезахисні окуляри?

Для жителів середніх широт фахівці рекомендують обов’язкове носіння сонцезахисних окулярів в період з 11:00 і до 17:00  години — в цей час інтенсивність ультрафіолетового випромінювання особливо сильна. На півдні або в горах очі необхідно захищати весь період перебування поза приміщенням. Купатися дитині теж дуже важливо в сонцезахисних окулярах — так ви захистите її очі від яскравих променів, що відбиваються від поверхні води.