Науково-методична література: підручник для здобуття щастя

Коли люди розуміють, що їм в житті не вистачає вражень, нових думок, знань чи змін, вони звертаються до книг. Підручники, науково-методична література та інші видання пізнавального характеру користуються великою популярністю. Але багато хто до них ставляться, як до нудного читання і, вийшовши з шкільного або студентського віку, намагаються перейти на більш легкі, розважальні книги.

58531Саме в зрілому віці людина найчастіше стикається з необхідністю самоосвіти. А для цього кращого інструменту, ніж книга, не знайти!

Точка зору істориків і психологів

Література, яка зачіпає питання особистісного зростання, пізнання себе і свого місця в світі завжди користувалася увагою читачів. Вона змушує відчути, що у кожної людини є своя дорога до щастя і реальна можливість реалізуватися в обраній сфері.

Але як бути, якщо людина невпевнена в собі, страждає від комплексу неповноцінності або має депресивні нахили? Навіть при наявності найефективнішої літератури процес розвитку у такої особистості навряд чи піде гладко. Вчені-психологи з Університету Скрентона зацікавилися, чи книги для саморозвитку допомогти потенційним «невдах». Дослідження привели до цікавих висновків.

Існує незліченна безліч книг з порадами, як налагодити життя, домогтися успіху або підкорити всіх своєю ерудицією і чарівністю. Якщо зазирнути в історію, то одним з перших посібників подібного роду можна вважати Упанішади, які вчать терпимості і поваги до оточуючих, або Старий завіт, який радить бути скромним, помірним і дотримуватися заповідей.

Трохи пізніше з’явився ще один підручник виховного характеру. Це повчання Цицерона «Про обов’язки», адресоване синові.

Обіцянка дива: користь чи шкода?

Середина XX століття стала епохою розквіту цього роду літератури. Але порівняно із зразками минулих часів ці книги відрізнялися однією цікавою особливістю. Вони не пропонували людям йти до результату, удосконалюючись, пересилюючи себе і свої недоліки, а декларували, що людина спочатку гідна більшого, важливо лише невпинно демонструвати свої таланти і використовувати для досягнення успіху оточуючих. Прикладом такої літератури можна вважати знамениті праці Д. Карнегі.

З тих пір виросло не одне покоління людей, які свято вірять у власну непогрішність і готові йти до успіху «по головах». Попит народжує пропозицію, подібними книгами в світі сьогодні зайняті тисячі кілометрів полиць. Але солодкі розповіді про швидке процвітання не завжди приносять обіцяні плоди.

Для скількох людей непідкріплені справжньою науковою базою, а засновані лише на особистій думці автора книги по саморозвитку стали причиною для розчарування в житті!

Цілюща література

Сучасні книги, що розповідають про засоби досягнення цілей і шляхи до успіху, сильно змінилися. Пройшла пора порожніх красивих слів. Сьогодні високо цінується, коли автор підкріплює свої роздуми даними наукових досліджень, статистикою і конкретними прикладами з життя по-справжньому успішних відомих всьому світу людей.

Книга, яка дає реальні, здійснимі поради – не тільки помічник у житті, а й справжній лікар. Психологи університету Невади стверджують, що з розумом написані і грамотно підібрані книги для саморозвитку просто необхідні в лікуванні ранніх стадій депресії, апатії або безсоння. А здорова людина обов’язково оцінить потрібність ідей, висловлюваних у такій науково-методичній літературі та підручниках, готових розповісти, як досягти щастя та успіху!