Наука для дітей: як підтримати інтерес дитини?

Багато дітей є надзвичайно допитливими, намагаються зрозуміти суть найрізноманітніших речей, причому всіх і відразу. Як правило, батьків досить сильно дратує подібна підвищена допитливість дитини. Однак вона може стати відмінною основою для раннього інтелектуального розвитку дитини. Зазвичай подібні діти відрізняються більш розвиненою комунікабельністю і ерудованістю.

Science_and_childЇх відповіді ще в ранньому віці виходять за межі стандартних «так» або «ні». Вони можуть чітко аргументувати свої відповіді, пояснити свою точку зору, вступати в суперечку з однолітками чи дорослими, відстоюючи свою точку зору. Якщо дитина проявляє підвищений інтерес до рукоділля або хімічних експериментів, не варто обмежувати її захоплення виключно шкільними заняттями. Набагато краще записати дитину у спеціальну групу, де вона зможе розширити свої знання, підвищити самооцінку, досягти значних успіхів.

Наука для дітей є досить привабливим, але складним в освоєнні предметом. Як правило, людині в будь-якому віці складно відразу осягнути всі існуючі науки, тому люди проявляють інтерес тільки до тих наук, в яких відчувають свій потенціал. При цьому батьки повинні всіляко сприяти розвитку дитини, навіть якщо це заподіює їм певний дискомфорт. Важливо знати, що можна залучати дітей до науки з ранніх років, до вступу в садок або школу.

Для цього можна брати з собою на прогулянку збільшувальну лупу, щоб більш детально розглядати різні елементи природи, комах, рослини, каміння або траву. Бажано також спонукати дитину до опису побаченого своїми словами. Не варто критикувати думку малюка, навіть якщо вона буде розходитися з правильною відповіддю. Можна просто довести його до логічного висновку з приводу помилковості його міркувань. Також можна разом з дитиною відслідковувати зміну фаз місяця або займатися спільним приготуванням їжі. В останньому випадку дитина зможе дізнатися найпростіші фізичні процеси, наприклад, реакцію, яка відбувається при з’єднанні соди з оцтом або лимонною кислотою.