Натуральні ефірні олії: цікаві особливості

Натуральні ефірні олії є складним з’єднанням безлічі органічних речовин, що розрізняються за своєю хімічною структурою, завдяки чому їх можна використовувати як ефективний косметичний і лікувальний засіб, а також вони відрізняються протимікробною, антисептичною, протизапальною, а деякі навіть — антиоксидантною, імуномоделюючою та противірусною діями.

Без названия (1)Крім цього, незалежно від способу використання, ефірні олії також виступають серйозним регулятором емоційного стану.

Думка про те, що такі натуральні засоби обов’язково завжди повинні бути дорогими — помилкова, оскільки в кожному окремому випадку обов’язково до уваги слід приймати індивідуальний фактор, тобто, вказувати, про яке олії йде мова. Це обумовлено тим, що в залежності від рослини, використовуваної в якості інгредієнта, ціна на ефірну олію буде істотно відрізнятися. На вартість продукту в більшій мірі впливає цінова стратегія компанії і обсяг закупівель, ніж її собівартість.

Виробництво натуральних олій відбувається за стандартною технологією. Наскільки натуральним вийде олія, залежить, в основному, від якості сировини, що використовується, а також точності дотримання технологічного процесу. Переважно ми стикаємося з продукцією, яку правильніше буде називати відносно натуральною. Пояснюється це дуже просто: природна сировина за своїм хімічним складом є досить складною для відтворення у лабораторії. Для того, щоб правильно її переробити, потрібно володіти достатньою майстерністю і досвідом.

Як дізнатися, що перед вами не підробка, щоб можна було без страху купити натуральну ефірну олію? У цьому вам допоможе ваша обізнаність у таких питаннях:

вона повинна містити найменування рослини, що є ефіроносною, причому написано воно повинно бути на двох мовах — країни, де воно продається, а також латинською;

 

  • обов’язково повинен бути напис «100% натуральна ефірна олія»;
  • на етикетці повинен вказуватися виробник;
  • покупець повинен знати, яким методом воно отримано;
  • не залишайте без вашої уваги термін придатності;

Відповідно до міжнародних стандартів, продавати ефірні олыъ можна в упаковках об’ємом 5-10 мл, з темно-коричневого скла, тоді як баночки з ще більш дорогими оліями можуть бути меншого розміру. Обов’язкова наявність кришки з кільцем і дозатора. Перед використанням рекомендується ознайомитися з інструкцією, де крім усього буде вказане дозування, перевищувати яке не варто.

Багато що може сказати про якість олії і його візуальний огляд. Хороша продукція буде чистою і прозорою, в ній не буде осаду. Щоб перевірити олію, можна додати її в косметику. Якщо гель або молочко розшарується або стане каламутними, це вкаже на неякісний товар. Однак найбільш ефективним способом перевірки якості ефірної олії може стати хроматографічний аналіз, саме він здатний розповісти повну інформацію про натуральність такого засобу.