Насолоджуйтесь батьківським щастям

Як часто ми чуємо фразу «маленькі дітки — маленькі бідки». Ваші діти вас розчаровують і засмучують? Ви критикуєте їх, порівнюєте з іншими дітьми?

Mother and father with newborn baby Royalty free: For comercial usage price on demand

А, може, ви просто вимагаєте від них занадто багато і самі створюєте складнощі у відносинах? Подивіться на проблеми виховання інакше. Не намагайтеся зробити зі своєї дитини «супердитину», а зрозумійте, що ваша дитина така, якою вона є. Адже у кожного є і переваги, і недоліки.

Змініть свою тактику, створіть дружну сім’ю і насолоджуйтеся простим батьківським щастям.

1. Не намагайтеся випередити час. Багато мам мріють про те, щоб їх дитина була найрозумнішою, розвиненою та дуже здібною. Але дитина не справляється з великими навантаженнями. І проблема не в ній, а в мамі, в її хворому самолюбстві і прагненні реалізуватися за рахунок дитини. Процес розвитку дитини повинен бути поступовим, а навантаження — посильними. В іншому випадку, малюк може розчаруватися в процесі пізнання.
2. Розвивайте реальні здібності дитини, а не придумані вами. Завдання хороших батьків — помітити і розвинути, наявні у дитини від природи таланти. Нехай дитина пробує! Не нав’язуйте дитині своє уявлення про перспективні і безперспективні заняття.
3. Не брешіть собі. Зізнайтеся, що вас теж лаяли, карали, ставили в кут, ви засмучували батьків двійками і зауваженнями в щоденнику. Рідше або частіше, але це буває у всіх. Тому не вимагайте від своєї дитини казкової бездоганності.
4. Хваліть і заохочуйте. Похвала і заохочення — відмінний стимул для майбутніх успіхів.
5. Стати взірцем. Навіть однорічний карапуз із задоволенням копіює ваші дії і захоплюється дорослими справами. Не заважайте йому. Коли малюк відтворює жести і манери дорослих, він розвивається і задовольняє природну цікавість.
6. Дозвольте дитині вибирати і помилятися. Не намагайтеся все вирішувати за дитину, нехай вона набиває власні шишки. Негативний досвід — теж досвід, який зробить вашу дитину більш далекоглядною.
7. Виховуйте дитину з сильним характером. Сила волі, впевненість в собі і наполегливість допоможуть домагатися високих результатів. Однак враховуйте вікові можливості дитини. Ваші завищені вимоги можуть розвинути в дитині страх впасти в очах батьків. У такому випадку дитина просто опустить руки і відмовиться від підкорення будь-яких життєвих вершин.

У всьому потрібно дотримуватися здорового глузду. Будьте з дитиною щирі, любіть її всією душею, не бійтеся іноді побалувати, а іноді посварити. Дозвольте собі просто насолоджуватися справжнім батьківським щастям! Недарма в Японії кажуть: «У кого в будинку діти, у того в будинку щастя».