Наркоманами стають не раптом …

У кінці все обов’язково повинно бути добре.
Якщо щось погано — значить, це ще не кінець …
Пауло Коельо

З проблемою залежності від психотропних речовин людство, на жаль, знайоме вже не одне тисячоліття. Сьогодні наркоманія є найнебезпечніше захворювання, яке блискавично розвивається з вини самої людини. Спробувавши заради цікавості хоч раз наркотик, організм швидко звикає до цієї отрути та далі вже не може обходитися без нього. Розплата за швидкоплинне задоволення не змусить себе довго чекати. Досить кількох тижнів прийому наркотику — і у людини спостерігається безсоння, занепад сил, апатія, зниження ваги, втрата апетиту.

Яку небезпеку приховують у собі наркотики?

Наркотичні речовини діють, у першу чергу, на мозкові центри, викликаючи деструктивні порушення функціонування нервових клітин. Страждають органи (печінка, легені, серце), накладається незворотний слід на генотип людини. Його нащадки не застраховані від розумових відхилень, каліцтв і порушень у роботі нервової системи.

Викликаючи крім фізичної, ще й психологічну залежність, під впливом наркотиків особистість деградує. Заради бажаною дози наркоман готовий піти на будь-який злочин. Вік таких людей часто не досягає 35 років, так як організм виснажений і не може далі витримувати руйнівний наркодопінг. Часті випадки (за статистикою їх половина!), коли в стані наркотичного голодування людина здійснює самогубство.

Тих, кому необхідне негайне лікування наркотичної залежності в Тернополі, легко виділити із загальної маси. Їх шкіра сіра, виглядає в’ялою, випадає волосся і зуби. А неадекватна поведінка говорить сама за себе: дуже швидка, стрімчаста або загальмована мова, активна жестикуляція, відсутній погляд, нескоординовані рухи, втрата просторової орієнтації.

Психологічний портрет наркомана

Наркоманія не виникає на порожньому місці. Її появі сприяє не тільки інтерес або бажання уподібнитися якомусь авторитету. Досвідчені фахівці, які проводять лікування наркозалежності в Тернополі, вважають, що наркоманія — це невроз імпульсивного характеру. Попередній стан є вирішальним фактором її виникнення. Вчені спроектували психологічний портрет «донаркотичної» особистості, для якої характерні:

 • емоційна нестійкість;
 • занижена самооцінка;
 • комунікативні порушення;
 • неправильна психосексуальна організація;
 • садистські або мазохістські нахили;
 • слабо виражені адаптаційні можливості;
 • схильність до регресивної поведінки.

Безумовно, ці якості можуть проявлятися не у всіх. Однак у процесі реабілітації наркозалежності важливо вивчити анамнез захворювання і психотип хворого.

«Медікон»: комплексне лікування наркоманії в Тернополі

Фахівці, що працюють у Всеукраїнському наркологічному центрі «Медікон», вже більше 10 років успішно борються з усіма видами залежності. На основі комплексної психосоціальної реабілітації їм вдалося розробити ефективний реабілітаційний курс. Він розрахований на анонімне перебування пацієнта в стаціонарних умовах. Весь цей час з реабілітантами та його рідними працює досвідчена команда професіоналів, представлена психологами, психотерапевтами, наркологами, соцпрацівниками та експертами з хімзалежності.

Лікування наркоманії в Тернополі

Курс лікування складається з 4 взаємодоповнюючих етапів, проходження яких є обов’язковим:

 • Очищення організму детокс-методом;
 • Подальше повне утримання від наркотиків;
 • Поступове входження у терапевтичний процес з акцентом на психологічної реабілітації;
 • Робота з психологами в форматі «Батьківські групи»;
 • Соціальна адаптація.

Кинути наркотики, знову повірити в свої сили, кардинально змінити залежне мислення, налагодити відносини з рідними — непросто, але з наркологічним центром «Медікон» вам це до снаги!