Налагодження і збереження грудного вигодовування

Грудне молоко по праву вважається найкращим харчуванням, яке природа створила для дитини. Воно має в своєму складі всі найнеобхідніші для малюка речовини. Грудне вигодовування зміцнює емоційний зв’язок між дитиною і мамою. Погодьтеся, це набагато зручніше і вигідніше, ніж годування сумішами. Мамине молочко завжди свіже, має потрібну температуру, не вимагає будь-якої підготовки. У ньому містяться біологічно активні речовини, що забезпечують захист дитячого організму від різних вірусів та інфекцій.
157651445

Нерідко трапляється так, що у жінки відбувається зниження вироблення молока. У такі періоди мамі потрібно набратися терпіння і слідувати деяким рекомендаціям. І, звичайно ж, налаштуватися на позитивний результат.

З самого народження потрібно годувати дитину на вимогу, при перших ознаках голоду, вдень і вночі. Нічні годування найкраще допомагають налагодити лактацію. Активне смоктання грудей дитиною стимулює вироблення молока.

Слід відмовитися від пустушки і догодовування з пляшечки. Це може спровокувати труднощі при смоктанні грудей, внаслідок чого знижується лактація.

Не рекомендується вводити прикорм до 6-ти місяців, інакше дитина почне менше смоктати груди, що також призводить до зменшення кількості молока.

Молода мама повинна повноцінно харчуватися, спати вдень, гуляти на свіжому повітрі. Також необхідно намагатися уникати стресових ситуацій.

У раціоні годуючої жінки обов’язково має бути присутня білкова їжа, достатня кількість рідини, що так само підвищує вироблення молока. Рекомендується вживати тепле питво за 20-30 хвилин до годування.

Поліпшити лактацію допомагає масаж грудей і контрастний душ вранці і ввечері. Також можна придбати спеціальні трав’яні напої для жінок, що годують. Вони не тільки налагодять лактацію, але і зміцнять імунітет мами і допоможуть зняти емоційну напругу.

Виконуйте ці нескладні рекомендації і годуйте малюка із задоволенням!