Накладки для грудного вигодовування: за і проти

Накладки на груди при годуванні — це захисні аксесуари, які виробляються із латексу, гуми або силікону і фіксуються до сосків. Вони допомагають спростити вигодовування немовляти грудьми при виникненні будь-яких проблем.

344494_1600x1600Якщо бездумно використовувати дані аксесуари, то це не завжди може допомогти у вирішенні проблеми, яка з’явилася. Бувають моменти, коли дані пристосування навпаки погіршували проблему, що утворилася у матері. При виникненні певного дискомфорту в процесі вигодовування малюка, слід звернутися за консультацією до фахівця.

Існують певні показання для використання накладок:

 • Відмова немовляти брати груди після годування через пляшечку з соскою, коли матері необхідно було зціджувати грудне молоко.
 • Утворилися тріщини на соску — аксесуар допомагає чудово закрити травмовану ділянку, запобігти потраплянню крові в грудне молоко і не дати утворитися новим пошкодженням.
 • Знижений рівень лактації — накладки на соски здатні простимулювати лактацію і спростити процес годування малюка.
 • Годування недоношених та ослаблених дітей — накладка спрощує процес смоктання, і малюк отримує достатню дозу молока.
 • Специфічна форма соска.

Якщо спостерігається будь-яка з описаних причин, пристосування все одно варто використовувати з особливою обережністю.

Негативні сторони застосування накладок

Як і завжди, у товарів для малюка є свої прихильники і противники. І в даному питанні противники даного аксесуара наводять цілком вагомі аргументи:

 • Специфічна форма соска є явищем, яке не вважається причиною для застосування накладок, тому що малюкам дано від природи захоплювати соски різної форми. Перешкода через пристосування між соском і ротовою порожниною малюка здатна значно знизити емоційний зв’язок матері і дитини.
 • Малюк змушений стискати щелепи з дуже великою силою, щоб отримати необхідну порцію грудного молока; після даних дій у матері можуть виникнути хворобливі та болісні відчуття.
 • Щоб погодувати малюка при використанні накладок для сосків, необхідно витратити значну кількість часу.
 • Процес вигодовування через насадку сприяє потраплянню значної кількості повітря у травну систему малюка, що провокує виникнення коліків.
 • Аксесуари незручні для застосування поза домом.

Види накладок та їх характерні риси

Існує кілька варіацій накладок:

 • Гумові аксесуари. На сьогоднішній день даний виріб досить складно відшукати. За своєю будовою він нагадує соску, дублюючу форму соска. Якщо застосовувати даний аксесуар, то відстань між соском грудей і немовлям буде близько 2,5 см, що сприяє утрудненню процесу стимуляції. Під час вигодовування материнське молоко не надходить в повному обсязі до немовляти, а збирається під пристосуванням і підтікає під ним.
 • Латексні аксесуари. Їх застосування не рекомендовано лікарями. М’які, жовтуватого відтінку, вони здатні поглинати запахи і швидко приходять в непридатність.
 • Силіконові аксесуари. Більш сучасні аксесуари, наділені гіпоалергенними і зносостійкими якостями. Практично нешкідливі. Завдяки тонкій і гнучкій структурі силіконових пластин, відбувається правильний процес стимуляції соска. А малюк чудово справляється з процесом вигодовування через насадку і наїдається досхочу.

Як вибрати?

Для початку необхідно визначитися з розміром аксесуара. Варто приміряти декілька моделей від різних брендів.

В процесі примірки необхідно напружити сосок. Якщо виріб підбирається для недоношеного малюка, тоді варто взяти маленький розмір, проте перевірити, щоб аксесуар підійшов за формою і обсягом до соска. Визначившись з потрібним розміром, необхідно перевірити щільність і комфортність прилягання предмета до грудей.

Якщо накладка була підібрана правильно, то вона повинна одягатися легко і передня її область не повинна прилягати до соску щільно.

Наступним і дуже важливим моментом буде матеріал. Кращим вибором стане виріб, виготовлений з силікону. Він здатний чудово прилягати до грудей, зберігати тактильний контакт, не заважати вигодовуванню і бути приємним на дотик.

Як користуватися?

Найчастіше виробники забезпечують свою продукцію докладною інструкцією. Якщо її немає, то тоді можна проконсультуватися з фахівцем або скористатися нижче наведеними рекомендаціями:

 • Перед початком потрібно ретельно простерилізувати виріб.
 • Далі бажано напружити сосок, вивернути пристосування, накласти на вершину соска, а після загорнути його на груди таким чином, щоб воно щільно прилягало до форми грудей.
 • Щоб зручніше було надягати, аксесуар повинен бути вологим.
 • На накладки слід нанести трохи молока, щоб малюк краще взяв груди.
 • Під час надягання необхідно контролювати, щоб виріз розташувався зверху, що дозволить полегшити дитині вільне дихання носиком.