Найращі пози для сну. Частина 2

• Мінуси

sleepУ положенні на спині посилюється хропіння, тому таким людям потрібна більш товста подушка, яка буде делікатно підтримувати шию. Не рекомендується спати на спині і тим, хто страждає на бронхіальну астму, обструктивний бронхіт, епілепсією та апное.

Поза № 3 — на животі

• Плюси

Не найкорисніша поза для сну. А єдиний позитивний момент — зменшення хропіння. Якщо ви звикли засинати на животі і по-іншому ну ніяк не виходить, відмовтеся від подушки. Або ж візьміть дуже тонку.

• Мінуси

Хребет знаходиться в скрученому положенні, тому значно збільшується навантаження на м’язи і суглоби. Для порівняння спробуйте хоча б 10-15 хвилин постояти з повернутою в бік головою. Буквально через пару хвилин вам захочеться змінити положення і розтерти затерплі м’язи. Також в позі на животі підвищується тиск на внутрішні органи, діафрагму, що погіршує кровообіг. Ранні зморшки на обличчі, шиї і області грудей — це теж наслідки сну на животі.

А чи знаєте ви, що сон можна зробити максимально комфортним і навіть полегшити больові відчуття, використовуючи додаткові подушечки або валики? Як вже було сказано, їх можна підкладати під поперек, між зігнутими колінами, притискати до себе. Якщо не можете визначитися, яка поза для сну вас влаштовує, проведіть невеликий експеримент: поспостерігайте кілька днів, в якій позі ви прокидаєтеся вранці. Це і буде відповіддю на ваше запитання щодо найкращої пози для вашого організму. Він сам дає вам підказки! Головне — навчитися правильно їх розшифровувати. Слухайте своє тіло, будьте здорові і щасливі!