Найращі пози для сну. Частина 1

Ви довго спали, але вранці все одно відчуваєте себе розбитою? На якість сну впливає не тільки його тривалість. Дуже важливо, в якій позі ви спали! Виберіть свій оптимальний варіант, доповніть його хорошим матрацом та подушкою — і вам забезпечений ідеальний відпочинок.

49413bca27Поза № 1 – на боці

• Плюси

Поза на боці забезпечує фізіологічно правильне положення спини і шиї.

Знижує кислотний рефлюкс.

Організм добре забезпечується киснем, тому людина в такому стані не хропе.

Сон на правому боці благотворно впливає на загальне самопочуття: нормалізує кровообіг в організмі, позитивно позначається на роботі мозку, серцево-судинної і травної систем.

Сон на лівому боці підходить вагітним — таке положення допомагає розслабитися, зняти напругу з попереку, покращує кровообіг, стимулює роботу нирок, що допомагає зменшити набряклість.

Якщо хочете зігрітися — засинайте на лівому боці: ноги витягнуті, руки вздовж тулуба, пальці рук трохи зігнуті. Охолодитися і швидше заснути вам допоможе поза на правому боці.

• Мінуси

Сон на боці не найкращим чином відбивається на шкірі обличчя і грудей. Нерідко на боці терпне нога або рука. Виправити ситуацію допоможуть хороша подушка і додатковий валик, який можна підкладати під поперек або між колінами.

Поза № 2 — на спині

• Плюси

Мабуть, це найкраща поза для тих хто піклується про свій зовнішній вигляд: під час сну на спині лицьові м’язи розслабляються, шкіра обличчя вільно дихає. Результат — пізніше появляються зморшки, свіжий вигляд і природний ранковий рум’янець — вам гарантовані.

У цій позі повністю розслабляються і відпочивають від денної навантаження м’язи ніг, спини та шиї. Сон на спині зберігає форму грудей.

Коли під час сну голова знаходиться вище рівня тіла, органи черевної порожнини не відчувають тиску, отже, печія вам не загрожує.