Найпоширеніші помилки у вихованні дітей

Будь-яка молода мама робить свої власні помилки при вихованні дітей, але краще все ж вчитися на чужих помилках, щоб потім не відчувати болісний сором перед малюком.

 

 

Отже, ось що ніколи не варто робити:

 

 

6499

Говорити дитині, що, якщо вона буде себе погано вести, ви її розлюбите. На думку психологів, оскільки втілити цю обіцянку в життя, на щастя, зовсім неможливо, воно являється брехнею, а її діти прекрасно розпізнають. Якщо ви не хочете, щоб ваша дитина вважала вас обманщицею, краще скажіть, що ви все одно її любите, але вам не подобається те, що вона робить.

 

 

Зображати байдужість. Дитина, природно, захоче з’ясувати, наскільки вам дійсно все одно, що вона робить. Вона буде навмисно випробовувати ваше терпіння, здійснюючи погані вчинки. Зрештою, вам рано чи пізно доведеться втрутитися, тобто знову виходить, що ви намагалися її обдурити.

 

 

Бути занадто суворою. Не можна говорити дитині, що вона повинна діяти певним чином тільки тому, що ви головна в будинку. Дітям потрібно обов’язково пояснювати, чому саме від них потрібні так вчинки. Інакше існує ризик, що дитина з віком перетвориться в безвільну людину.

 

 

Занадто оберігати від труднощів. Багато мам намагаються якомога довше захищати дітей від допомоги по господарству, від різних проблем в спілкуванні з однолітками, від фізичних навантажень. Така гіперопіка може в подальшому зробити вашу дитину безпорадною і самотньою.

 

 

Намагатися втілити в своїй дитині нездійснені мрії власного дитинства. Багато хто думає: «У мене в дитинстві не було можливості займатися музикою, так нехай хоч моя дитина зможе стати Моцартом», і змушують сина ходити в музичну школу, хоча він не проявляє ніякого бажання грати на піаніно, а дуже любить футбол. Потрібно усвідомлювати, що ваша дитина — самостійна особистість, і вона не зобов’язана любити саме те, що хочеться вам.

 

 

Всі батьки, навіть самі ідеальні, помиляються. Важливо вчасно побачити свою помилку і змінити поведінку, поки ви не встигли завдати шкоди своїй дитині.