Найбільш поширені причини стресу і як від них позбутися

Нервова система в нашому організмі виконує дуже багато життєво необхідних функцій. Але, на жаль, в більшості випадків ми згадуємо про неї в неприємних ситуаціях, які можна назвати одним словом — стрес. Давайте розберемося, що ж таке стрес?

Stressed Businessman at Desk --- Image by © Simon D. Warren/zefa/Corbis

Слово «стрес» походить від англійського (спочатку французького) слова «stress», що в перекладі означає «напруга», «тиск». Тобто, коли ми відчуваємо стрес, ми, грубо кажучи, напружуємо себе чимось або нас щось або хтось напружує. Стрес, як стан організму, нам життєво необхідний. В процесі еволюції людина навчилася швидко реагувати на несподіванки і на різні небезпеки і тим самим, можливо, рятувати своє життя саме завдяки нашій нервовій системі і стресу в потрібний момент.

Це є позитивний стрес — він змушує нас думати швидше, стати на кілька секунд спритнішими, змушує зробити те, що в спокої ми не змогли б.

Хронічний стрес

Проблема виникає коли ситуацій, які дратують нашу нервову систему і створюють стрес, стає настільки багато, що організм не встигає відновитися після кожної з них.

Крім поганого настрою і злості на «весь світ» хронічний стрес ідеальний каталізатор розвитку цілого букета захворювань — від звичайних шкірних захворювань до серцево-судинних. Згідно з дослідженнями, ось три найбільш поширені причини стресу: фінанси, робота і спілкування з людьми.

Найкращий метод як позбавиться від стресу — спокій і правильна філософія в житті. Але як це зробити, запитаєте ви? Я б рекомендувала для початку зайнятися йогою або спортом. Є дуже багато хороших книг про східну філософію, про те як знайти спокій в житті, виберіть для себе підходящу і уважно прочитайте.

Але є кілька простих рекомендацій, які можуть будь-якій людині допомогти позбавиться від стресу:

 

  • Любіть себе і ніколи не критикуйте ні себе, ні інших.
  • Не думайте про минуле.
  • Уявіть себе в майбутньому і робіть сьогодні все для того, щоб стати такими, як вам б хотілося.
  • Спокій — це найкраща ваша реакція на ситуацію.
  • Висипайтесь і правильно харчуйтеся, завжди вірте в себе — вам все під силу, а якщо ви помилилися — ви отримали незамінний досвід.
  • Спілкуйтеся з людьми, поважаючи їх і поважаючи себе.
  • Спокійно без зайвих емоцій завжди шукайте тільки хороше у всьому і концентруйтеся тільки на хорошому.

Хронічний стрес дуже часто переростає в депресію.