На які теми не варто говорити з дитиною

Часто батьки вважають, що їхня дитина занадто маленька і не розуміє того, про що говорять дорослі, дозволяючи собі висловлювати зовсім невтішні думки про вчителів, родичів, знайомих або сусідів. В деякій мірі вони праві, так як дитина далеко не завжди може зрозуміти зміст розмови, але при цьому вона примудряється дуже непогано запам’ятовувати судження і висловлювання дорослих про оточуючих. А через деякий час може дуже точно і з схожою інтонацією озвучити деякі почуті фрази.

 

 

Іноді батькам випадає чути від дітей фрази, авторами яких є вони самі, в таких випадках (особливо якщо ці фрази були сказані при сторонніх) батьки часто червоніють, намагаються відвести дітей в сторону і провести з ними виховну роботу. У таких випадках діти просто не розуміють у чому завинили, адже вони просто повторили почуте від батьків. Якщо батькам іноді доводиться переживати сором за те, що сказали їхні діти — це ще не найгірше, набагато гірше те, що діти звикають до того, що говорити правду не можна, адже після цього їх почнуть виховувати або карати. Не дивно, що через деякий час діти вчаться лицемірити і брехати, насправді ж їх цьому навчили батьки.

1439239333

 

 

У присутності малюка неприпустимі навіть незначні суперечки щодо виховання дитини. Якщо в цьому питанні між дорослими є розбіжності, обговорення цих проблем має відбуватися на вулиці, в іншому приміщенні, де завгодно, але не при дитині.

 

 

Також не рекомендуємо обговорювати при дітях членів сім’ї, колег, родичів, сусідів, друзів. Якщо сім’я не дружить з кимось або взагалі не дружить ні з ким, через деякий час дитина зробить висновок, що навколо — одні погані люди і тільки його сім’я — хороша. Очевидно, що в такому випадку дитині буде дуже важко знаходити спільну мову з вчителями та друзями.

 

 

Намагайтеся також не обговорювати вчителів дитини при ній, існують певні межі, які переходити не треба. Зрозуміло, як дитина буде вчитися і що думати про вчителів, якщо її батьки незадоволені останніми. Якщо дитина не поважатиме своїх вчителів, ефективність її навчання зводиться до нуля.

 

 

Радимо не обговорювати з дитиною політичні теми. Так як діти дуже рідко можуть почути від дорослих хвалебні оди політичним діячам, не варто змалечку привчати їх до думки про те, що будь-яка влада погана.