На що буває алергія?

Часто люди легковажно ставляться до алергії, але це захворювання може призводити до досить серйозних наслідків. Іноді при серйозних ускладненнях цієї недуги людину може очікувати навіть летальний результат. Тому потрібно знати, на що буває алергія, а також як розпізнати її основні прояви. Однією з найбільш поширених форм є алергія на домашніх тварин.

45799_10491628_origПри цьому небажані прояви можуть розвиватися при контакті зі слиною, сечею, екскрементами і епітелієм різноманітних домашніх вихованців. Примітно, що більшість подібних алергенів потрапляє в організм людини при вдиханні. Найнебезпечнішими алергенами вважаються шерсть кішки, дрібних гризунів і коней. Зазвичай алергія на кішок пояснюється тим, що в процесі вилизування своєї шерсті тварина покриває кожен волосок своєю слиною.

Таким чином частинки слини змішуються з шерстю і епітелієм, перетворюючись в серйозний алерген. Не менш часто спостерігається алергія на собак. При цьому не має ніякого значення, якої довжини шерсть у тварини: довга або коротка. Алергія на птахів зустрічається набагато рідше. При цьому її причиною стають не самі птахи, а різні мікро-кліщі та інші паразити, що живуть в їх пір’ї. Найчастіше алергія на тварин проявляється бронхіальною астмою, кон’юнктивітом, ринітом, і в більш рідкісних випадках — екземою.

Також часто у людей діагностується алергія на просту пил. Важливо знати, що простий, здавалося б, пил складається з безлічі мікрочастинок, таких як лусочки шкіри людини, спори грибів, епідерміс домашніх тварин, мікрочастинки екскрементів домашніх тварин, бактерії, пилок та інші компоненти. Крім усього іншого, звичайний домашній пил зазвичай містить небезпечні пилові кліщі, що вважаються одними з найбільш серйозних алергенів. Нерідко також можуть зустрічатися алергічні прояви при контакті з пилком рослин. Особливо сильним алергеном вважається пилок вільхи, берези і ліщини. В цей час хвойні дерева, які зазвичай виділяють значно більше пилку, вважаються менш алергенними.