М’ясо без м’яса: плюси та мінуси веганської альтернативи

Все більше людей пробують рослинне харчування, але повністю відмовитись від деяких продуктів виходить не у всіх. Багато хто не уявляє вечерю без улюбленого біфштекса чи лазаньї. Тоді на допомогу приходять веганські альтернативи м’ясу. Але чи справді вони такі корисні, якими здаються?

Обговоримо не тільки ті продукти, які називаються «веганське м’ясо», але й різні варіації: веганський фарш, котлети та інше. Також до складу додають різні види клітковини зі злаків та овочів, рослинних олій та насіння.

Чим корисне веганське м’ясо?

Насамперед у ньому міститься клітковина та амінокислоти. Харчові волокна стимулюють моторику кишечника та активізують травні ферменти, які необхідні для підтримки «дружньої» мікрофлори в кишечнику. Клітковина показана людям з діабетом другого типу, оскільки вона знижує швидкість всмоктування вуглеводів та захищає організм від стрибків глюкози у крові.

Амінокислоти задіяні у синтезі гормонів, вітамінів, пігментів та становлять основу білків. Ряд амінокислот організм здатний отримувати лише з їжі. Основна відмінність веганського м’яса від звичайного полягає саме в тому, що не існує аналогів у рослинному світі, які містили б усі ці амінокислоти одразу. Тому веганам потрібно поєднувати кілька продуктів рослинного походження в одному прийомі їжі.

До речі, якщо ви хочете дієтичне печиво купити, то радимо перейти за посиланням вже зараз.

Чи може веганське м’ясо допомогти при схудненні?

Клітковина виводить з організму токсини, зменшує концентрацію шкідливих жирів, через що знижується навантаження на печінку. Метаболічні процеси в організмі починають протікати швидше, що сприяє зниженню маси тіла.

Але насправді все трохи інакше. На жаль, деякі виробники додають у рослинне м’ясо цукор і цукрозамінники, не найкорисніші за балансом омега-3 та омега-6 олії, пшеничне та кукурудзяне борошно. Це не сприяє ні оздоровленню, ні схуднення.

Кому варто скуштувати веганське м’ясо?

Обстановка, що оточує сучасну людину, дуже токсична та неекологічна. Тому всім рекомендується іноді проводити детокс. Він у тому числі передбачає виключення із раціону м’яса та м’ясних продуктів. Тут на допомогу і приходить веганське м’ясо, але за умови, що воно не буде джерелом токсичних речовин.

Кому не можна зловживати веганським м’ясом?

Я вже згадувала, що найчастіше веганське м’ясо виробляють із сої, яка вважається чемпіоном із вмісту естрогенів серед рослин. На 100 г продукту припадає 100 000 мкг естрогену. Фітоестрогени (тобто природні) вважаються менш небезпечними, ніж штучні. Але для їх обміну необхідне здорове травлення, печінка та мікрофлора кишечника. А цим не кожен може похвалитися.

Дослідження говорять про те, що при взаємодії природних естрогенів із гербіцидами, які використовують при вирощуванні сої, їхня дія багаторазово посилюється.

Загалом зловживати соєвим м’ясом не варто. Оскільки надмірна кількість сої в раціоні може порушити баланс естрогену і прогестерону в організмі, що може призвести до безпліддя, викиднів, остеопорозу, ендометріозу, синдрому полікістозних яєчників, дисплазії шийки матки, аутоімунних захворювань, раку грудей, матки.

Чи може веганське м’ясо повністю замінити звичайне?

Якщо вам вдасться знайти сумлінного виробника, що випускає якісний і збалансований продукт, то так. Для різноманітності можна включати до раціону веганське м’ясо.