М’ячі для великого тенісу: їх головні особливості

Існує кілька видів м’ячів для великого тенісу, і в цій грі важливо вибрати відповідний м’яч.

rabstol_net_tennis_attribute_15 (1)А придбати потрібний вам м’яч для великого тенісу можна за даним посиланням https://babolat-shop.com.ua/mjachi-dlja-bolshogo-tennisa вже зараз.

Ось основні критерії, за якими можна розділити всі аксесуари:

 

  • тиск всередині;
  • покриття;
  • швидкість.

Тиск всередині м’яча

Є м’ячі, всередині яких тиск більший, ніж атмосферний і є м’ячі без внутрішнього тиску зовсім. Тиск в перших перевищує атмосферний в середньому на 20%. У них закачують інертний газ або ж вбудовують таблетку з неорганічної солі. Пігулка розкладається через підвищення температури і збільшує тиск. Підвищений тиск всередині тенісного м’яча забезпечує хороший відскік. Завдяки цьому, такі аксесуари найбільш популярні. Але у них є свої мінуси — тиск швидко знижується і м’яч стає одноразовим. Максимум, що він зможе витримати — 5 годин безперервної гри.

Перед початком гри необхідно перевірити, в якому стані м’яч. В ідеалі він не повинен проминатися. Якщо є хоча б невелика м’якість — замініть його. Використовувати м’ячі з недостатнім тиском досить важко — зменшується контроль.

М’ячі з внутрішнім тиском краще купувати в герметичних упаковках. Це особливо важливо, якщо ви не збираєтеся грати ними найближчим часом. До розгерметизації вони будуть перебувати в належному стані, а значить довше прослужать.

М’ячі, які не мають внутрішнього тиску, не такі популярні. Вони важчі, тому для новачків гра стане складнішою: швидко втомиться рука і не вийде відпрацювати удари правильно. Відскік у таких м’ячів забезпечує їх покриття, так що вони не гірші, ніж перші. Їх термін служби набагато довший. Однак якщо зносилося покриття, грати ним стає майже неможливо.

Покриття м’яча

М’ячі з різними покриттями призначені для різних кортів.

Стандартний м’яч для великого тенісу розрахований на ґрунтові корти. Якщо грати ним на занадто твердих майданчиках, то поверхня м’яча вкрай швидко зноситься. Такі м’ячі зазвичай маркують червоним кольором.

Для кортів з твердою поверхнею існує м’яч з покриттям «екстра». У нього довший і густий ворс, який трохи зменшує швидкість польоту і відскік. Маркування на них чорного кольору.

М’ячі, призначені для корту з травою, так і називаються — «для трави». Вони нічим не відрізняються від перерахованих вище, хіба що мають захист від бруду і слідів трави.

Швидкість м’яча

Це — один з найважливіших критеріїв. Правильно підібрана швидкість м’яча гарантує якісне тренування або гру. Існує 3 види:

 

  • повільні;
  • середні;
  • швидкі.

Повільні підходять для початківців. З ними простіше всього відточити удари і зрозуміти принцип гри, тому що вони досить великі — приблизно 6,65 см в діаметрі. Професіонали такими спортивними снарядами не грають.

Середні підходять вже як для новачків, так і для професіоналів. Їх використовують для тренувань і змагань.

Швидкими зможуть користуватися тільки професіонали, новачкові впоратися з таким м’ячем буде вкрай складно. Їх використовують в основному на змаганнях, на майданчиках з травою або ґрунтом. Швидкий аксесуар складніше знайти в магазинах, ніж повільний або середній.

При виборі тенісного м’яча завжди необхідно оцінювати свій професіоналізм, враховувати покриття корту і стиль гри.