Музика і вагітність

Здатність сприймати музику розвивається у дитини ще задовго до народження і її потрібно грамотно використовувати.

shutterstock_89185879_2Спочатку потрібно скласти план для музичних сеансів на всю вагітність. В материнській утробі малюк ніколи не знаходиться в абсолютній тиші. Шум крові по судинах, стукіт материнського серця, що б’ється 24 години на добу, кишкові шуми. Це створює своєрідний внутрішній звуковий фон. Крім того, є ще фон зовнішній — дитина вловлює різні звуки із зовнішнього середовища: голос мами, музику і всі звуки, які є ззовні. Чіткість звуку у малюка не така, як у нас, оскільки він проходить через навколоплідну рідину і, звичайно, спотворюється. Приблизно так, як коли ми занурюємося в наповнену ванну з головою, а поруч хтось розмовляє.

Спів і современная украинская музыка впливають на дитину. Розроблено навіть спеціальний метод впливу на плід — музикотерапія. Він складається не тільки з прослуховування музики, а й у співі в тому числі. Для малюків не мають значення вокальні дані мами, їм важливо чути її голос. Дитина звикає до музики і до співу ще в утробі і продовжить їх слухати після народження: під час годування, перед сном. Навіть якщо жінка не знає слів і просто наспівує мелодію, це впливає на майбутню дитину, що доведено численними дослідженнями. У кожної дитини залишається внутрішньоутробна пам’ять. Якщо жінка під час вагітності мала звичку постійно слухати якусь музику або пісню, малюк її запам’ятає і навіть зможе це довести в майбутньому. Нервові клітини формується ще в утробі матері і за допомогою музики можна впливати на розум дитини, посилюючи ті чи інші нейронні сигнали. Така стимуляція клітин сприятливо впливає на формування розумових і емоційних здібностей.

Яку саме музику потрібно слухати?

 

  • На першому місці знаходиться класика — безсумнівний фаворит музикотерапії. Класична музика сприяє розвитку самоконтролю, а також покращує самопочуття і допомагає розслабитися. Душевна ж стан мами, формує душу дитини. Врівноважений, спокійний і доброзичливий голос допомагає маленькій дитині легко адаптуватися до життя. Саме тому важливо співати дітям колискові. А це вже пункт другий.
  • Фольклорні мотиви, це — народні пісні та наспіви, дитячі мелодії, колискові.
  • На третьому місці — музика, яку вважає за краще майбутня матуся (в розумних межах, звичайно). Підбір елементів музикотерапії коригується індивідуально. Буває таке, що жінці не подобається запропонована мелодія, тоді її потрібно змінити.

Заспокійливу, релаксаційну музику можна слухати в будь-який час, вранці або перед сном. Бажано влаштуватися зручніше — сидячи або лежачи в комфортній обстановці і дихати не звично, грудьми, а глибоко — животом, видихаючи на рахунок десять.