Морозиво: таємниці холодного десерту

Напевно, не існує жодного десерту, який би за популярністю перевершив морозиво. Цим прохолодним дивом з величезним задоволенням ласують і діти, і дорослі.

MorozhenoeОсобливо продажі морозива зростають влітку, адже коли, як не в спекотні дні, хочеться свіжості і прохолоди. Цікавий факт: в літній час порцію цього десерту люди купують кожні три секунди. Завзяті любителі морозива — американці — настільки люблять його, що за рік середньостатистичний житель США з’їдає близько 20 кг цього десерту. Рекомендуємо вам відвідати сайт https://rud.ua/ru/brands/escimos/, де ви зможете переглянути величезний асортимент морозива.

Чому ми любимо морозиво?

Секрет того, чому ми любимо їсти морозиво — в його складі. Вчені з’ясували, що в головних його інгредієнтах — молоці, вершковому маслі і вершках — є натуральний транквілізатор триптофан. Саме він сприяє тому, що після поїдання морозива у нас піднімається настрій.

Тому морозиво — це перш за все ефективний засіб в боротьбі зі стресом і нервовим напруженням. А якщо в ньому ще є горіхи і шоколад — це, без сумніву, додатковий заряд енергії.

Хто винайшов рецепт морозива?

Сьогодні виробництво цих ласощів здається нам настільки звичним явищем, що рідко виникає питання: хто і як вперше зробив морозиво?

Поширена думка, що історія бере початок в Китаї. Точно відомо, що перше морозиво було зовсім не схоже на те, яким ми його звикли бачити сьогодні. Спочатку рецепт приготування був дуже простим і в його склад входило всього два інгредієнти — лід або сніг і свіжі фрукти. Очевидно, ця традиція збереглася до цих пір: і зараз фруктовий лід користується популярністю.

Морозиво любили і жителі Київської Русі. Вони придумали свій рецепт холодного десерту: для цього заморожували молоко, подрібнювали його і додавали свіжі ягоди.

Перше вершкове морозиво з’явилося в XVI столітті у Флоренції. І за це варто подякувати кухарю, який працював при дворі Катерини Медічі. Крім звичних інгредієнтів, його почали готувати з додаванням вершків, яєць і молока. Приготування вершкового морозива було величезною таємницею. Але коли Катерина Медічі вийшла заміж за французького короля Генріха II, рецепт вершкового десерту потрапив до Англії.

Лише на початку XVIII століття рецепт почали публікувати в кулінарних книгах. Цей десерт подавали в кафе і ресторанах, і не дивно, що він користувався шаленою популярністю. Однак це задоволення було зовсім недешевим, адже процес приготування був досить трудомістким.

Щоб досягти потрібної консистенції маси, інгредієнти потрібно було збивати близько години.

Починаючи з 1851 року історія розвивалася дуже стрімко: була винайдена машина для збивання вершків, створений перший пломбір, в Неаполі стає популярним поєднання різних смаків, а серед австрійців — дует морозива з кавою або гарячим штруделем.

Чим корисне морозиво?

Крім того, що морозиво прекрасно допомагає зняти стрес і напруження завдяки триптофану, воно ще й забезпечує організм корисними речовинами. Оскільки серед головних інгредієнтів молоко — не важко здогадатися, що цей десерт — джерело кальцію.

Як продукт на молочній основі, морозиво багате на вітаміни А, В, D, E, P і незамінні для організму білки і вуглеводи. Є в його складі і мінеральні речовини: магній, натрій, калій і фосфор.

Морозиво добре впливає на стан шкіри, сприяє зміцненню кісткової тканини і зниженню тиску, а ще — позитивно впливає на розумову діяльність.

Корисними речовинами багатий і вафельний ріжок. Це — додаткова порція глюкози, кальцію і вітамінів А, В, D.

Отже, поїдання даних ласощів — це не тільки насолода смаком, але і додатковий заряд енергії, здоров’я і гарного настрою.