Молоко для малюка

Чим би не годувала дитинку мама — грудним молоком або сумішами — рано чи пізно приходить час пробувати справжнє коров’яче або козяче молоко. Молоко, як і будь-який новий для дитини продукт, потрібно починати давати потроху. Щоб давати коров’яче молоко, його необхідно розбавляти водою. Це робиться для того, щоб молоко стало схожим на грудне.

img_5710a5207ac7aВарто пам’ятати, що важливо добре стерилізувати посуд. У кислому середовищі швидко розмножуються бактерії. Дитині можна давати і сухе, і незбиране молоко.

Сухе молоко — це молоко з випарованою більшою частиною води. Воно має ряд переваг в порівнянні зі свіжим. По-перше, його ретельно стерилізують в процесі приготування. По-друге, термін зберігання його набагато довший. Його можна зберігати в закритих банках без охолодження, а відкриті банки — в холодильнику. Сухе молоко трохи легше засвоюється, ніж свіже. У той же час, свіже молоко відрізняється смаком, тому при переїздах дитині доведеться звикати до нових смакових відчуттів. Щоб приготувати сухе молоко, його розбавляють водою як мінімум наполовину. Дитині можна давати пастеризоване молоко. Таким вважається молоко, нагріте до 80 градусів і розлите по пляшках. Цей процес вбиває мікроби і бактерії, особливо небезпечні для людини. Тому для приготування каші для дитини краще використовувати саме пастеризоване молоко. Щоб дати малюкові сире молоко, тобто відразу з-під корови, його потрібно кип’ятити мінімум 5 хвилин.

Важливо пам’ятати, що молоко через жирність може викликати розлад травлення. Краще знімати частину вершків і тільки потім давати молоко дитині. Не слід знімати всі вершки з молока, такий продукт буде легше засвоюватися.

Цільним називають молоко, в якому жир розподілений рівномірно. Таке молоко перед вживанням потрібно збовтати, інакше верхня частина залишиться дуже жирною, а нижня буде знежиреною.

Якщо дитину нудить, часто мучить пронос або прийняття їжі супроводжується болями, то лікарі рекомендують давати кисле молоко.

Діткам, у яких проявляється алергія на звичайне молоко, дають штучне молоко, воно готується з соєвого борошна і цукру. Яким би не був вибір мами, молочко є необхідним для нормального розвитку малюка.