Місячні під час вагітності

Природа наділила жінку можливістю зачати, виносити і народити дитину. Тому всі функції жіночого організму перебудовуються без нашої свідомої участі і працюють як годинник за давно складеною програмою. Процес вагітності добре вивчений, що дозволяє контролювати правильний розвиток плоду протягом усіх стадій.

0008731334H-1920x1440Давно відомі всі патології і аномалії, але, незважаючи на це жінки продовжують вигадувати різні «страшилки», які нібито мали місце з їхніми подругами або далекими родичами, наприклад, що не можна фарбувати волосся під час вагітності. Але однією з найбільш часто обговорюваних тем є так звані місячні під час вагітності.

Про що ж йде мова? Менструація — це відторгнення слизової оболонки матки в певні дні циклу, через що відбувається кровотеча. Але коли жіноча яйцеклітина запліднюється і закріплюється в матці, то відторгнення не відбувається. Припинення місячних є одним з основних ознак вагітності. Звідки ж тоді береться кровотеча?

Причини місячних під час вагітності

 
По-перше, зазначимо відразу, що будь-яка кровотеча під час вагітності не має нічого спільного з менструацією. А ось причин для появи крові на білизні може бути кілька.

Кровотеча може бути пов’язане із завершенням процесу імплантації заплідненої яйцеклітини в порожнині матки. Така кровотеча короткочасна, нерясна. І, навіть якщо зазвичай місячні супроводжуються неприємними відчуттями, дана кровотеча безболісна. Таке явище цілком природне і ніякого ризику для вагітності не несе.

Кровотеча може бути викликана гормональними циклами, які «за звичкою» продовжую дотримуватися раніше встановленої програми. Це так само не повинно турбувати майбутню маму, тому як вони швидко проходять, не доставляючи ні болю, ні тяжкості внизу живота.

Недостатній рівень гормонів плаценти так само може викликати незначне виділення крові з піхви. Небезпеки воно не несуть, але відвідати лікаря необхідно.

Коли кровотечі безпечні?

Безпечні кровотечі, як правило, нерясні, неболючі і швидко проходять. Але при великій крововтраті і болях слід негайно викликати швидку. Адже це може бути ознакою відторгнення плаценти, та ризиком втрати дитини.

В домашніх умовах неможливо встановити справжню причину кровотечі та визначити наскільки вона безпечна для мами і майбутнього малюка. У будь-якому випадку жінці слід звернутися до фахівця і пройти діагностичне обстеження.