Минуле і майбутнє електромобілів

Зараз електромобілі набирають особливу популярність. На сьогоднішній день ні один з відомих автосалонів не проходить без прем’єрного показу нової машини на електромоторі. Практично кожна велика автокомпанія має свій електромобіль. І причина на це є. Адже світові запаси нафти не є нескінченними. От саме тоді і прийде час електричних автомобілів, які зможуть замінити своїх бензинових і дизельних побратимів.

BMW i3 disayn 7Давайте розберемося, коли вперше з’явилися машини на електричній тязі і яка їх чекала доля? Якщо ви вважаєте, що електромобілі з’явилися порівняно недавно, то ви глибоко помиляєтеся. Перші транспортні засоби з електродвигунами з’явилися на початку 20 століття в Америці. Тоді всі машини були на електричній тязі. Але їх поширення зупинилося, тому що в цей час були знайдені джерела нафти. А через кілька років починається масовий випуск автомобілів з бензиновим мотором, що дуже сильно потіснив виробництво електромобілів.

Зауважимо, що на сайті http://bls.ua/electric ви можете орендувати електромобіль швидко та вигідно!

Випробування електричних транспортних засобів почали тільки в кінці 1993 року. Концерн «Пежо-Сітроен» виділив п’ятдесят електричних автомобілів на дорожні випробування в реальних умовах. Під час цього експерименту цей транспорт отримав задовільну оцінку.

Головним недоліком була маленька максимальна швидкість, яку могли розвивати електромобілі (до 90 км/год), невеликий запас ходу (до 90 кілометрів) і відсутність електрозаправок. Крім цього була велика претензія до акумуляторних батарей, які потрібно було замінювати на нові або піддавати ремонту через кожні 5 000 кілометрів пробігу. Незважаючи на ці мінуси електричні автомобілі все одно запустили в серійне виробництво, але їх мало хто купував, тому довелося згорнути програму розвитку електромобілів.

Великим недоліком машин на електричній тязі була маленька вантажопідйомність, тому що основну вагу електромобілів «спалювали» акумуляторні батареї. А вантажний транспорт у порівнянні з неелектричними аналогами втрачав до половини маси. Тому вантажні машини використовували тільки для перевезення пошти і посилок.

Ще один мінус електромобілів полягав в тому, що в холодну погоду можна було зігрітися тільки за допомогою бензинового обігрівача, а це негативно впливало на екологію.

На сьогоднішній день тривають спроби створення електричних транспортних засобів. На це держави виділяють багато грошей і витрачається велика кількість ресурсів. І не дарма. Тому, як електромобілі стають все кращими і усуваються колишні мінуси.