Мінеральні мікроелементи: шукаємо в їжі

Мікроелементи відносяться до мінералів, які життєво необхідні організму.

71218507_aЗалізо присутнє в природі у вигляді двох іонів із зарядом +2 і +3. Двовалентне залізо знаходиться в продуктах тваринного походження і засвоюється краще. Тривалентні іони, що входять до складу рослинної їжі, наш організм приймає гірше. Залізо можна знайти в м’ясі, птиці, печінці, в більшості видів круп (гречці, вівсянці, пшоні), чорній ікрі, чорниці, персиках, айві, хурмі, абрикосах, сливах, щавлі, шпинаті. Набагато краще засвоюється залізо разом з вітаміном С. Запивайте обід свіжовичавленим апельсиновим соком. Якщо ви хочете засвоїти залізо з їжі, то не запивайте їжу молоком. Іони кальцію, що знаходяться в коров’ячому молоці, мають той же заряд, що й іони заліза, і не дають останньому всмоктуватися. Залізо бере участь у функціонуванні еритроцитів, що переносять кисень до кожної клітинки нашого організму. При його недоліку розвивається анемія.

Марганець можна отримати з усіх продуктів рослинного походження.

Йод міститься в морській рибі і всіх морепродуктах (креветках, мідіях, морській капусті). Тому жителі середземномор’я рідше мають проблеми зі щитовидною залозою. Без цього мікроелемента щитовидна залоза не може синтезувати свої гомони.

Фтор, як і йод, в необхідній кількості міститься в морепродуктах і чаї. Фтор потрібен для формування здорової емалі зубів.

Мідь ви знайдете в м’ясі, рибі, морській капусті, гречаній, вівсяній і перловій крупі, картоплі, абрикосах, грушах. Мідь входить до складу важливих ферментів, які беруть участь в обміні речовин.

Цинк присутній в м’ясі і внутрішніх органах тварин, устрицях, рибі, грибах, висівках, насінні, яйцях.