Мильний подарунок своїми руками. Частина друга

Вибір наповнювачів необмежений. Це можуть бути трави, мінерали, екстракти, квіти, кава, морська сіль, мак, і багато іншого. Також в ролі наповнювача можуть бути використані трав’яні відвари. Фантазуйте і вибирайте, тільки запам’ятайте, деякі рослини в процесі варіння мають властивість змінювати свій колір. Якщо ви хочете створити кольорове мило, то вам слід скористатися натуральним або харчовим барвниками. Особливу увагу потрібно звернути на вибір посуду для варіння, так як після процесу миловаріння посуд ні в якому разі не можна буде використовувати для приготування їжі.

103496493_19697367_24141_topТепер дійшла черга і до самого процесу варіння мила. Для нього нам знадобляться дві посудини (велика і трохи менша, щоб організувати водяну баню), ложка, заздалегідь обрані і підготовлені матеріали, терка. Попередньо підігріте дитяче мило натираємо на дрібній тертці. В обраний вами для варіння мила посуд виливаємо базову олію і трохи гліцерину, потім кладемо на водяну баню, постійно помішуючи, підігріваємо до повного розплавлення базової олії (стежте, щоб не закипіло, в іншому випадку ваше мило не вдасться).

Потім знімаємо посуд з вогню і всипаємо натерте мило, добре перемішуємо і продовжуємо топити до стану однорідної маси. Після отримання потрібної консистенції додаємо в нього наповнювач, ефірну олію (додається з розрахунку десять крапель олії на сто грам основи) і ще раз ретельно перемішуємо. Готову гарячу суміш розливаємо по обраних вами формах і даємо застигнути. Якщо у вас зверху на милі утворилися бульбашки, то їх можна буде позбутися за допомогою спирту, його потрібно рівномірно розпилити по поверхні мила.

Якщо хочете, щоб ваше мило легко виймалося з форм, то вам слід форму, якщо вона пластикова попередньо змастити олією або спиртом. Ваше мило придбає всі властиві йому характеристики протягом наступних трьох днів. Для того щоб зварене своїми руками мило не висихало, його слід загорнути в харчову плівку.

Якщо вас зацікавило миловаріння, і ви зважитеся поекспериментувати, то пропонуємо вам рецепт приготування медового мила. Для нього вам буде потрібно 100 гр дитячого мила, 100 мл вершків або молока, 30 мл будь — якої базової олії,  2 ст. ложки меду (половину з якого кладемо на початку процесу варіння, а другу додаємо в самому його кінці) і ефірною олією на ваш розсуд.

Натуральне мило стане дуже оригінальним і приємним подарунком практично для кожної людини.