Міфи про геморой, в які пора перестати вірити

Геморой — це поширене захворювання серед дорослого населення, обумовлене сидячим способом життя і сприятливими факторами. Цю недугу в суспільстві обговорювати не прийнято через сором і табуйованість теми. Зокрема, через це розвинулося безліч міфів і забобонів, яких важливо позбутися.

vneshniy_gemorroy_kak_lechit (1)Перший міф говорить про те, що основний симптом геморою — це поява вузлів.  Якщо заглибитися в анатомію, то можна дізнатися, що гемороїдальні вузли є у кожної людини. Вони діляться на зовнішні і внутрішні. Внутрішні вузли в нормі зберігаються у своєму анатомічному положенні і не викликають дискомфорту. Гемороєм вважається стан, при якому з’являються неприємні відчуття в області заднього проходу. До них відносяться свербіж, печіння, випадання вузлів, відчуття чужорідного тіла.

Другий небезпечний міф — геморой лікується свічками. У цих ліків є один доведений ефект — полегшення проходження калових мас і зниження інтенсивності болю. Свічка змащує запалену слизову і пом’якшує симптоми.

Третій міф — перед походом до лікаря потрібна особлива підготовка. Для того, щоб отримати консультацію і огляд проктолога, не потрібно очищати задній прохід або дотримуватися дієти. Сучасні фахівці проводять безболісний огляд, тому не потрібно затягувати з походом до лікарні. Чим довше відтягується візит, тим складнішим буде лікування, адже геморой не проходить самостійно.

Міф четвертий — операції з усунення вузлів супроводжуються болем. Сучасні методи лікування малоінвазивні, вони спрямовані на швидку реабілітацію та відновлення. Операція проводиться протягом півгодини, вже через два дні можна повернутися до трудової діяльності. Ще 10 років тому медицина не могла запропонувати хороших альтернатив, а операції викликали певний дискомфорт. Саме через це сформувався сильний страх перед таким втручанням. Сучасні хірурги орудують коагуляторами і ультразвуковими скальпелями, які акуратно розсікають і видаляють вузли.

Найнебезпечнішим міфом є думка про те, що лікування геморою не дає стійких результатів. Через це багато хворих навіть не намагаються звернутися за допомогою, вважаючи за краще терпіти біль і кровотечі. Рецидиви трапляються тільки в тому випадку, якщо лікування було підібрано неправильно. Тому потрібно ретельно вибирати лікаря, який займеться проблемою і підбере індивідуальну схему терапії. На кожному етапі хвороби передбачені ефективні і безболісні методи лікування.