Ментальна арифметика: що це таке?

Унікальна методика, що отримала велике поширення в країнах Азії, стає все більш популярною і в нашій країні. І дуже часто батьки, що піклуються про додаткову освіту своїх дітей, замість спортивних секцій і гуртків вибирають школи ментальної арифметики. Згідно з результатами досліджень, проведеними вченими, такі заняття розвивають у дітей уяву і вчать їх рахувати в умі. Безсумнівно, такі навички знадобляться їм у дорослому житті і навіть сприятимуть реалізації творчого потенціалу.

85d8c91b29edb6e7a63f3523aeec0c3eЯпонська методика розвитку дитячого інтелекту отримала назву «ментальна арифметика», і головним інструментом, який використовується викладачами в процесі навчання, є спеціальні рахунки – абакус (соробан). Примітно, що в Японії ментальна арифметика входить в загальноосвітню програму, і всі школярі навчаються за цією системою в обов’язковому порядку.

Зверніть увагу, що здесь ви можете дізнатися більше про міжнародну онлайн платформу для вивчення математики.

В Україні азіатська методика поступово входить у моду, і на даний момент, в країні вже функціонує близько ста шкіл, в які батьки можуть сміливо записувати своїх дітей. Для того щоб не обтяжувати себе пошуками такого навчального закладу, потрібно скористатися можливостями, які надає всім людям мережа Інтернет, адже у кожної серйраїозної школи є власний інтернет-ресурс, а це значить, що більш детальну інформацію можна отримати на сайті.
Для чого потрібні такі заняття?

Заняття ментальною арифметикою спрямовані на те, щоб у дитини розвивалися одразу дві півкулі мозку, адже це дасть  їй багато переваг. В природі, існують люди-унікуми, які одночасно можуть дивитися телевізор, розмовляти по телефону і виконувати яку-небудь роботу руками або одночасно розмовляти зі співрозмовником і писати текст абсолютно на сторонню тему. Це і є ті самі індивідууми, у яких працюють обидві півкулі, і цьому «мистецтву» — синхронно виконувати одразу декілька дій, може навчитися будь-яка дитина, а для цього їй потрібно просто пройти курс навчання у школі ментальної арифметики.

Що це дасть?

 

  • Посприяє розвитку уяви.
  • Позитивно вплине на дрібну моторику.
  • Розвине логічне мислення.
  • Поліпшить пам’ять.
  • Зробить дитину більш посидючою.
  • Дозволить виявити творчі нахили.

Дитина навчиться проводити арифметичні обчислення, не вдаючись до допомоги калькулятора, тобто, «в умі».
Залишається додати, що шкільна математика і ментальна арифметика – це далеко не тотожні дисципліни. Примітно, що за допомогою цієї методики діти починають знайомитися з математикою зовсім по-іншому.