Менструальний цикл у жінок

Один раз на місяць у кожної зрілої дівчини і жінки відбувається менструація. Це є природним процесом в жіночому організмі. У декого вона триває три дні, а в інших може доходити до повних семи днів. Цикл менструації залежить від будови організму жінки, а також від стану її здоров’я. У разі якщо менструація триває у жінки протягом семи днів і в цей час вона захворіла застудою, то може скоротитися не тільки термін менструації, але і колір, і стан крові.

124Менструація відбувається через вироблення яйцеклітин в яєчниках. Яйцеклітина рухається по матковій трубі, потрапляючи в матку, де відбувається накопичення, потім процес відшаровування. Весь зібраний організмом бруд проходить по трубі вниз до піхви. Через піхву виходять назовню всі відмерлі яйцеклітини і сперматозоїди, які перебували в матці і не взяли участі у заплідненні. Але коли настає момент запліднення, жінка вагітніє, то менструальний цикл на весь час її вагітності зупиняється.

Якщо жінка веде активне статеве життя, то вагітність не змусить себе чекати. Як же визначити вагітність при її появі? У разі якщо менструація затримується на кілька днів, жінка може використовувати тест для визначення вагітності, адже причины задержки месячных бувають різні. Пройшовши тест по інструкції на упаковці, через декілька хвилин можна побачити факт вагітності або ж її відсутність. Якщо ж тест показав відсутність вагітності, а затримка менструації триває ще день або два, то обов’язково слід відвідати досвідченого гінеколога, для виявлення причини відсутності менструації. Не забувайте, що найкращий гінеколог — це фахівець з великим досвідом і глибокими знаннями.

Чому це відбувається?

Під час запліднення яйцеклітини і сперматозоїда в яєчниках жінки починає вироблятися спеціальний гормон, який блокує повністю яєчник жінки і не дає, таким чином, виділятися новим яйцеклітинам. За рахунок такого природного процесу менструальний цикл припиняється на всю тривалість вагітності і ще якийсь час після вагітності, тобто під час лактації. Коли жінка годує дитину грудьми, цей гормон як і раніше продовжує блокувати яйцеклітину і не дає їй виділятися. Сьогодні розроблені багато контрацептивів, як створені спеціально для жінок. Вони також здатні впливати на те, щоб яйцеклітина перебувала в неактивному стані.