Менструальний цикл і його порушення

За статистикою в наш час неправильний менструальний цикл турбує кожну другу жінку, що є досить проблематично.

cervical_cancer-805x503При порушенні менструального циклу можна виділити такі основні причини:

• Психологічна нестабільність

• Часті стреси.

• Гінекологічні втручання.

• Генетика.

• Авітаміноз.

• Інфекційні захворювання.

• Порушення гормональної функції.

Все ці причини є основними, також існує ряд інших причин порушення менструального циклу.

Між іншим, якщо вас цікавить лютеиновая фаза менструального цикла, ви можете на сайті prefemin-amaxa.com отримати більш детальну інформацію про неї.

Менструальний цикл порушується у вигляді рясних місячних або їх затримкою, також присутні часті болі в цей період. Є дві головні групи порушень: гіперменструальний і гіпоменструальний синдром.

Можна виділити такі важкі форми менструального циклу:

1. Менорагія.

2. Альгодисменорея.

3. Олігоменорея.

4. Ювенільні кровотечі.

5. Поліменорея.

6. Аменорея.

7. Дисменорея.

8. Звичайні і дисфункціональні кровотечі.

Нижче будуть наведені значення цих форм. Менорагія — це менструація сильно рясного характеру. Альгодисменорея — в період менструального циклу, це порушення призводить до болів переймоподібного характеру в таких місцях, як живіт (в основному нижня частина), а також попереку. При цій формі сильно страждає самопочуття. Жінки репродуктивного віку дуже часто страждають на цю патологію (близько 50% є значною цифрою). Ендометріоз часто поєднується з альгодисменореєю, що призводить до безпліддя.

Олігоменорея — менструація, в якій перерва досягає більш 36 днів, при цьому місячні є мізерними. Ювенільні кровотечі — ця порушення, яке зустрічатися в ранньому віці у дівчат (десь 15%). Таке порушення виражається в гормональних змінах, які призводять до небажаних порушень репродуктивної системи. Можуть виникати зміни ЛОР-органів, сильні фізичні і психологічні перевантаження, виникнення інфекцій. Відбувається сильна кровотеча з матки. В результаті може привести до анемії. Основне лікування цієї форми виражаються в зупинці кровотечі. При неефективності процедур можуть застосувати вишкрібання матки. Поліменорея — дуже часті місячні, перерва триває до 25 днів.

Аменорея — зникнення менструального циклу на шість і більше місяців. Дисменорея — виражається в неврегульованому менструальному циклі. Дисфункціональні кровотечі — він них страждають менше жінок, ніж від альгодисменореї (приблизно 20%). При цій формі порушення трапляються довготривалі затримки менструального циклу до семи місяців. Також часто можуть бути різні проблеми з ендометрієм матки, зокрема гіперплазія і поліпи. Все це відбувається через гормональну нестабільність. При відкладанні походу до гінеколога, можуть початися серозні ускладнення, які можуть нашкодити здоров’ю. Варто звернутися до досвідченого гінеколога.