Менструація: про тривалість циклу і незгортання крові

Деяких жінок іноді менструація застає зненацька: в минулому місяці менструація почалася на 5 днів раніше терміну, а в цьому із затримкою в 2 дні. Чому так нерегулярно приходять місячні? Такий стан пов’язаний з багатьма факторами, включаючи перенесені хвороби і нервові зриви. Багато жінок неправильно ведуть підрахунок початку менструального циклу, так як початок відліку починають з останнього дня, а не з першого.

ccs-12347-0-09682600-1471077325Щоб не збиватися з графіка, беруться перші дні. Не варто забувати і про те, що регулярний місячний цикл встановлюється в перші три роки лише у 5% дівчат. Іншим доводиться користуватися місячним календарем, тобто відраховувати не 30 або 31 календарний день, а 28. Жінки, які народжували спокійно ставляться до того, що перебої в організмі трапляються рази 4 в рік, а при рясних кров’яних виділеннях щільність графіка розтягується. Щоб несподіваний прихід місячних не став стресом, можна заздалегідь купити менструальний ковпачок і забути про прокладки.

28 дневний місячний цикл у жінки взагалі вважається ідеальним. Мобільні додатки в телефонах самі вираховують початок критичних днів і повідомляють про наближення фізіологічних процесів жінкам за пару днів до початку, щоб останні встигли купити засоби особистої гігієни та знеболюючі препарати.

Медицина вважає, що навіть менструальний цикл в 21 день — це норма, але коли йде затримка в 35 днів, то пора гінеколога відвідати і ендокринолога. Такий збій в організмі не є безпечним. Можливо, що порушена одна з функцій яєчників або вся справа в щитовидній залозі.

Рясна кровотеча більше 10 днів також не норма, навіть якщо ви купили менструальні чаші і не відчуваєте незручностей, нехай вас насторожить той факт, що кров’яні виділення не тільки не закінчуються, але і весь процес протікає з болем внизу живота. Не виключено, що кіста стала причиною такого збою, так що не завадить ультразвукове дослідження.

В інших же випадках не варто турбуватися: кількість крові, яка витікає через піхву, вашому організму шкоди не принесе, та й останній швидко відновить цей недолік. 50 грамів в день — нормальна крововтрата, але якщо за весь цикл витекло більше склянки, то медична допомога просто необхідна. Незгортання менструальної крові — особливість фізіологічного процесу, тому панікувати з цього приводу не варто, як і з приводу виділення згустків.