Медикаментозний метод переривання вагітності

При виникненні небажаної вагітності перед жінкою в першу чергу постає питання: «який з абортів буде більш безпечним?». Науковий прогрес не стоїть на місці і в порівнянні з варварським вискоблюванням був створений метод медикаментозного аборту.

Doctor holding out tablets and water glass on white background

Принцип дії і переваги

На даний момент використовується тільки два препарати: «Міфепристон» і «Мізопростол» (купить Мизопростол ви можете просто зараз). Медикаментозний метод переривання вагітності має безліч переваг в порівнянні з хірургічним абортом і вакуумною аспірацією.

Принцип його дії ґрунтується на застосуванні спеціального препарату, який викликає у жінки викидень. Чим раніше буде проведено аборт, тим набагато меншою є ймовірність виникнення ускладнень.

Переваги фармакологічного переривання вагітності:

 

 • практично 100% ефективність;
 • відсутність ускладнень, пов’язаних з травмами шийки матки і піхви, в результаті проведення хірургічних маніпуляцій;
 • відсутність ризиків заразитися ЗПСШ, гепатитом С і ВІЛ;
 • немає ускладнень в результаті використання анестезії при хірургічному аборті;
 • мінімальний вплив на жіноче здоров’я, що дозволяє проводити медикаментозне переривання навіть при першій вагітності;
 • відсутність стресової ситуації, викликаної підготовкою до аборту.

Проведення медикаментозного переривання вагітності не вимагає надовго залишатися в жіночій консультації. Прийом препарату проводиться під наглядом лікаря, а після цього пацієнтка може відправлятися додому, щоб очікувати кровотечі, яка свідчить про викидень.

Які встановлюються терміни для проведення?

Максимальний термін, на якому дозволено проводити медикаментозний аборт — 7 тижнів.

Варто зазначити, що медикаментозний аборт дозволяється використовувати навіть в тому випадку, якщо виникла завмерла вагітність. Однак в тому випадку, якщо це дозволяють встановлені законодавством терміни. Зауважимо, що купить Мифепристон ви можете за найкращими цінами просто зараз.

При перевищенні порога в 7 тижнів дозволяється або вакуумна аспірація, або гінекологічне вишкрібання.

Умовою для проведення фармакологічного аборту в даному випадку буде показання від лікаря і результати ультразвукового дослідження, яке підтверджує наявність ембріона в матці.

Також медикаментозне переривання вагітності буде кращим, якщо раніше у жінки були пологи за допомогою кесаревого розтину.

Підготовка і проведення

Особливої підготовки до проведення медикаментозного аборту немає. Єдине, що буде необхідним, це:

 

 • гінекологічне обстеження на кріслі;
 • взяття мазка на флору;
 • УЗД;
 • ЕКГ;
 • аналіз крові;
 • загальний аналіз сечі.

При наявності у пацієнтки проблем зі згортанням крові можуть бути призначені додаткові дослідження. Після того, як результати всіх аналізів будуть готові, жінка приходить на повторний прийом до гінеколога. Наступний крок — це підписання документів на проведення процедури медикаментозного аборту.

Якщо термін вагітності не перевищує 49 днів, жінці дається препарат і вона залишається на пару годин для спостереження лікаря. Після цього можна спокійно відправитися додому.

Дозування може варіюватися в залежності від терміну гестації. При цьому ознаки аборту будуть схожі зі звичайним викиднем. Жінка відчуває переймоподібні болі і спостерігаєся кровотеча, як при менструації.