Мастодинон — фітопрепарат для жіночого здоров’я

Через постійні стреси, переживання, недосипання, а також внаслідок ендокринних патологій, спадковості у жінок може порушуватися гормональний фон. У кращому випадку порушення проявляються швидкою стомлюваністю, млявістю, перепадами настрою, а в гіршому — через них розвиваються патології та хвороби, наприклад, мастопатія.

bionorika_mastodynon1592833873Лікування в кожному окремому випадку лікарі підбирають індивідуально, причому воно може ґрунтуватися не тільки на гормональних ліках. Якщо можливо, пацієнткам призначають препарати рослинного походження. Один з таких — мастодинон. Він виготовляється в Німеччині та має доведену ефективність — при його прийманні можуть також зникнути дратівливість, непомірний апетит, набряклість, головний біль та інші прояви ПМС.

Як працює препарат?

В основі препарату екстракти цілющих рослин:

 

  • Прутняка звичайного. Це базовий компонент. Відомо, що його цілющі якості були відомі ще за часів Гіппократа. Прутняк звичаний здатний нормалізувати рівень статевих гормонів, зокрема пролактину, а також вирівняти гормональний фон, позбавити від хворобливості молочних залоз.
  • Стеблиста василистникоподібного. Він нормалізує менструальний цикл, знімає біль, пом’якшує симптоми клімаксу.
  • Цикламена європейського. Екстракт з одного боку володіє протизапальними властивостями, з іншого — седативними. Тобто, приймаючи препарати з ним, людина стає менш дратівливою, простіше реагує на неприємні ситуації.
  • Півника різнобарвного. Особливо цінна властивість екстракту — в здатності полегшувати прояви мігрені.
  • Лілії тигрової. Її основні якості — в нормалізації емоційного стану, менструального циклу.
  • Грудошника гіркого. Ефективний для боротьби з нервовими розладами

Фітопрепарат виготовляє компанія Bionorica, Німеччина. Українські лікарі призначають його вже близько 20 років, в тому числі для лікування безпліддя в складі комплексної терапії. Завдяки натуральному складу забезпечується м’який вплив на організм. При цьому неприємних наслідків у вигляді різкого набору ваги, перезбудження, якщо препарат підібраний правильно, звичайно не спостерігається.

Чи є протипоказання?

Мастодинон не рекомендують при:

 

  • вагітності;
  • лактації;
  • алергічній реакції на будь-який з його компонентів.

Також фітопрепарат не призначають дітям у віці до 12 років.

До слова, якщо у пацієнтки спостерігаються порушення функцій печінки, дуже важливо обговорити можливість його прийому з лікуючим лікарем.

Як приймають?

Препарат випускається у вигляді крапель на основі етанолу або у формі таблеток. Краплі зазвичай розводять у воді, таблетки запивають достатньою кількістю води. Дозу підбирає лікар індивідуально з урахуванням стану здоров’я пацієнтки, втім, як і курс лікування. До слова, оскільки препарат гомеопатичний і діє досить м’яко, іноді курс доводиться повторювати, щоб закріпити ефект або уникнути рецидивів.

Увага: самолікування може бути небезпечним для вашого здоров’я. Перед вживанням препарату обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.