Львів — унікальне місто

Ренесанс і романтичний стиль, ампір і рококо, готика і бароко, конструктивізм і сучасна еклектика — є де розмахнутися душі, потребуючій істинної краси. Таку архітектурну композицію можна побачити в одному місці, і місце це воістину прекрасне — Львів.

1015_700x500_dim1Унікальність архітектури Львова не тільки в її величі, а й в збереженому і пронесенному через століття дусі часу. Вузькі середньовічні вулички з самобутніми ресторанчиками і дивним, що в’їдається в стіни ароматом кавових зерен заворожують і полонять серця. Придбати тури до Львова ви можете на сайті mtourism.com.ua.

Таке відчуття, що крокуєш крізь століття. Старовинні дво- і триповерхові будівлі піднімаються прямо з каменів брукованої вулиці. Вулиці згинаються і перетинаються в химерному мережеві, а ближче до Високого Замку вони йдуть під нахилом.

Високим Замком називається величезний пагорб, що підноситься над містом. Правда замку, як такого там немає, а є тільки невелика частина напівзруйнованої стіни. Від підніжжя пагорба вгору по спіралі йде широка алея, ближче до вершини вона перетворюється у вузькі сходи, викладені стертим до округлостей камінням. Оглядовий майданчик на вершині дає можливість споглядати все місто як на долоні.

У центральній частині міста суцільні пам’ятки: ратуша, аптека-музей, музей зброї, ринкова площа. Перебуваючи на ринковій площі варто заглянути в двір будинку під шостим номером, так панує італійська атмосфера епохи Ренесансу.  Дуже цікавою є аптека-музей «Під чорним орлом», заснована в 1735 році військовим фармацевтом Наторпом. Причому заклад діє вже більше двох з половиною століть. В ньому функціонує музейний комплекс, де можна розглянути дуже рідкісні, раритетні експонати. Всі вони зібрані колекціонерами, фармацевтами та вченими різних рангів.

Старовинний інтер’єр торгового залу наводить на думку «а  чи не в казку я потрапила?». Старовинні ваги і касові апарати, дубові шафи, прикрашені художньою різьбою, розписані віденськими майстрами стелі створюють саме таке відчуття.

Незвичайні речі виглядають як звичні предмети побуту: аптечний посуд з порцеляни і фаянсу, скло різних кольорів, цікаві ваги у формі засновника медицини Ескулапа та його доньки Гігеї. Друкарська машинка кінця ХIX століття для друку етикеток — один з трьох тисяч експонатів, яий є надзвичайно вражаючим. В аптеці можна придбати відоме у всьому світі «Залізне вино», назва говорить сама за себе, цей препарат вживається при залізодефіцитній анемії.