Ліпосакція: особливості

Ліпосакція є однією з найбільш популярних хірургічних процедур для корекції фігури, яку часто проводять в амбулаторних умовах.

posle-liposakciiСуть процедури полягає у вакуумному видаленні підшкірного жиру після його механічного або ультразвукового руйнування через мікророзріз. Якщо ви хочете зробити ліпосакцію, то на сайте bagirov.de ви можете познайомитися з цікавою інформацією, яка стосується відкачування жиру.

Показання до операції:

 

  • надлишкові локальні відкладення жирової тканини («жирові пастки») в області стегон («галіфе»), живота, ніг на рівні колінних суглобів, на спині, бічних поверхнях грудної клітини і т. д .;
  • лікування ожиріння.

Протипоказання:

 

  • артеріальна гіпертензія;
  • атеросклероз;
  • порушення згортання крові;
  • цукровий діабет;
  • виражені порушення функції нирок і печінки;
  • інфекційні процеси;
  • період менструації;
  • втрата еластичності шкіри.

Ліпосакція: особливості анестезії

Анестезія та тривалість операції

Процедура виконується переважно під загальною анестезією, проте в разі корекції невеликих за площею зон можлива і місцева анестезія. Тривалість — від 30 хвилин до 1,5 годин, в залежності від обсягу жиру, який видаляється.

Ліпосакція для пацієнтів з нормальною масою тіла

З проблемою неестетичних локальних жирових відкладень можуть зіткнутися не тільки люди, які страждають надмірною вагою і ожирінням, а й люди з нормальною масою тіла. Після проведеної ліпосакції з видаленням 2-3 кг жиру маса тіла пацієнток залишається стабільною за умови, що до операції вага пацієнтки також була стабільною, як мінімум 1 рік.

Ліпосакція для пацієнтів з вираженим ожирінням

У пацієнтів з вираженим ожирінням ліпосакція є частиною лікування в комплексі з іншими методами. В цьому випадку головним стає видалення великих обсягів жирової тканини і, як результат, зниження загальної ваги тіла.

Лікування хронічного запалення

Крім того, заходи спрямовані на зниження маси тіла за рахунок жиру, сприяють лікуванню хронічного запалення. За даними світової літератури, жирова тканина виробляє медіатори запалення, речовини, які підтримують хронічний запальний процес.

У кожному разі вибір виду та обсягу хірургічного втручання для кожного пацієнта індивідуальний.

Особливості хірургічної тактики при ліпосакції

Через практично непомітні мікророзрізи підшкірний жир легко видаляється з використанням тонкої канюлі діаметром всього 2-3 мм за допомогою вакуумного відсмоктування. Низький тиск дозволяє уникнути небажаної травматизації шкіри і пошкодження навколишніх судин і нервів.

Безпечна кількість жиру, який видаляється

Кількість одночасно оброблюваних зон може досягати десяти і більше, а обсяг жирової тканини — кількох літрів. Безпечна кількість жиру, який видаляється не перевищує 4% загальної маси тіла, проте, за даними літератури, видаляють до 16-18% (10 кг). Сенс більш масштабної ліпосакції полягає не в естетичному виправленні окремих дефектів силуету, а в значному зменшенні загальної кількості підшкірного жиру.

Видалення великої кількості жиру

Видалення великої кількості (понад 5 л) супроводжується значною крововтратою (до 30-40% від обсягу вилученого жиру). Тому ліпосакцію декількох зон у одного пацієнта бажано виконувати поетапно.