Ліпимо з дитиною із пластиліну

Більшість сучасних матусь з полегшенням зітхають, побачивши, як їхня дитина захоплено малює пензликом в альбомі, мне в ще неслухняних пальчиках пластилін, бавиться з кубиками і головоломками. Ще б тут не зрадіти — адже поки дитина чимось подібним захоплена, у мами з’являється хвилинка вільного часу, якої у звичайній метушні катастрофічно не вистачає.

r5FGCgKN-7wТакі розваги, як ліплення, малювання, всілякі конструктори і головоломки – в дійсності, мають ще й дуже серйозне значення, оскільки всі вони беруть безпосередню участь у повноцінному розвитку дитини.

Здавалося б, багато чули про те, що таке дрібна моторика і що цю саму моторику дитина повинна посилено розвивати. Справа в тому, що поки малюк перебирає елементи конструктора або ліпить найрізноманітніші вироби з пластиліну Плей До — він, займаючи свої пальчики, навіть не підозрює про те, що разом з цим розвиваються і його розумові здібності, поліпшується пам’ять, кмітливість, мова. Тісний взаємозв’язок між розвиненою дрібною моторикою, гарною пам’яттю і швидкою, добре поставленою мовою давно встановлений і підтверджений практичним досвідом попередніх поколінь тат і мам.

Зрозуміло, переважна кількість діток – це гіперрухливі і активні малюки, яким складно навіть просто всидіти на місці, а не те, щоб ще й займатися чимось трудомістким і клопітким. На жаль, тут ніхто, крім самих батьків, бабусь чи дідусів по-справжньому не зможе захопити непосиду.

Як зробити процес цікавим?

Щоб дитині став цікавий сам процес ліплення з пластиліну, можна спробувати запропонувати їй зліпити разом яку небудь нескладну фігурку – наприклад, добре знайомого персонажа з книжки з ілюстраціями.

Ще один простий і цікавий метод ліплення, яким можна захопити малюка, передбачає спільне створення химерних картин з пластиліну на невеликому квадратику скла. Для початку на прозорій основі малюють фломастером контур майбутньої картинки, а із зворотного боку обклеюють поверхню кольоровим пластиліном, дотримуючись нанесеного контуру. Готову роботу накривають шаром щільного картону і поміщають у рамку. Будьте уважні: не залишайте дитину без уваги, поки робота не буде закінчена!