Лілії на грядці або як красиво оформити клумбу на дачі

Як красиво оформити клумбу своїми руками? Ландшафтні дизайнери і досвідчені жінки-дачниці точно знають: для початку треба намалювати те, що ви хочете бачити на своїй ділянці. Наприклад, дві клумби правильної геометричної форми — кола або квадрати, можна і ромби, вони для лілій особливо підходять.

klumbi-sadovie-1Якщо вам треба, щоб клумба радувала око весь теплий період, то спробуйте чергувати квіти ранніх і пізніх сортів. Не забувайте про низькі і високі культури, щоб у вас не вийшла кудлата клумба.

Букет лілій, зірваних з декоративної грядки, порадує будь-яку жінку, особливо в годину торжества, коли його підносять з цінним подарунком в тон з пелюстками, наприклад, бурштинове намисто з ліліями такого ж кольору. До речі, лілії намагайтеся посадити окремо від тих трав, які створюють суцільний килим на ділянці. Ця квітка не любить суперників, які намагаються охопити її стебло з усіх боків.

Варто зауважити, що на сайті Яскрава Клумба ви можете придбати все необхідне для вашої клумби за вигідними цінами.

А поки стоїть питання, як красиво оформити декоративну грядку, то давайте розбиратися. Густота посіву дуже важлива. Кожній квітці потрібне і сонячне світло, і тінь і навіть дощ, так що варто розрахувати, на скільки сантиметрів одна від одної варто садити високорослі рослини.

Півонії — 70 см від куща до куща, ліліям вистачає і 50 см, а ось гладіолуси прекрасно уживаються на відстані 30-40 см. Флокси взагалі можна не проріджувати, а лише підхоплювати по 10 штук. Хризантеми люблять простір, так що їх варто садити на 80 см она від одної, зате між ними прекрасно уживаються маргаритки і ромашки.

Троянди погано переносять сусідів, тому їх садять завжди окремо, навіть їхні кущі змагаються один з одним за місце під сонцем і поживними речовинами в землі. А ось цинії поважають одна одну і прекрасно ростуть до 20 см від місць посадки.

Якщо ви дотримаєтеся цих порад, то зможете навесні правильно оформити клумбу на дачі і милуватися тим, що на ній виросло.